22/08/2017
 


 

צעצועים לתינוקות שיתרמו להתפתחות הבייבי שלכם

זה מכבר הוכח, כי משחק הוא אחת הדרכים היעילות יותר להתפתחות וללמידה בדרך חווייתית גם עבור תינוקות. צעצועים המעוררים ומעודדים את התינוק לפתח את החושים ואת התנועתיות שלו מהווים חלק חשוב ומרכזי בהתפתחות התקינה של התינוק.


כיום, יש היצע מגוון של צעצועים לתינוקות המתואמים לכל שלב בהתפתחות שלהם. כאשר מנגישים ומזמנים לתינוקות צעצועים יש להקפיד ולוודא כי הם בטיחותיים ואינם מסכנים אותו, חלילה. חשוב להבין כי תינוקות אינם מודעים לסכנות הכרוכות בצעצועים שונים. לכן, יש לבחור בצעצועים עשויים מחומרים רכים, ללא בליטות וזיזים, בגודל שאינו מאפשר להכניסם לפה.


משחק החיים הפשוט, הנעים והקל


משחקי התפתחות לגיל שנה אמורים לעודד מוטוריקה עדינה, לעורר פעילות של תיאום עין- יד. משחקים כגון: טבעות בגדלים שונים שניתן להשחילן על בסיס, בניית מגדל קוביות, פאזלים גדולים בעלי חלק או שניים בלבד, ספרים עשויים קרטון קשיח ובהם תמונות גדולות, כדורים מגומי ומספוג, קופסאות בגדלים שונים בעלי פתחים, שניתן להכניס אליהן חפצים שונים, משחק בארגז חול עם כלים כגון כף, משחק בצעצועים דמויי כלי מטבח שונים ועוד הם משחקים מצוינים עבור תינוקות.


צעצועים לתינוקות פשוטים ולא יקרים הם אמצעים המסייעים ומועילים לחקר וללימוד העולם עבור התינוק. תרומתם להתפתחותו רבה ומשמעותית. המשחק בהם מתבצע באופן טבעי, ללא לחץ. יש חשיבות למתן גירוי תדיר לתינוק גם כשהוא נמצא בעגלה. ניתן לעשות זאת על ידי תליית צעצועים שונים על קשת המתוחה מעל העגלה, צעצועים שמשמיעים קולות וצלילים, שבשבות צבעוניות שונות, בובות דמויות תינוקות וחיות מחמד ועוד.


ככל שהצעצועים מאפשרים לגרות ולהפעיל יותר חושים, כך גדלה השפעתם על התפתחותו. צעצועים במגוון סוגים, צורות, מרקמים, צבעים וקולות מעשירים ומעצימים את ההוויה ואת החוויה הקיומית של התינוק בחודשים ובשנה- שנה וחצי הראשונות לחייו.

הרשמה לניוזלטר
אתר טבעון שולח אליכם את כל האירועים בטבעון והסביבה.
לוח האירועים מתעדכן באופן קבוע ויומיומי.הירשמו לקבלת הניוזלטר החודשי שלנו ותהנו!!
להרשמה לחצו כאן

מעונין/ת לפרסם מודעה באתר באחד מלוחות המודעות שלנו?

יש למלא את הטפסים המופיעים בדפים השונים באתר בפרטים מדויקים.

פרסום המודעה יעשה בשעות הקרובות אחרי שליחתה.

בהצלחה, צוות האתר.

לפרטים נוספים במייל

iris@tivon.co.il


בעמק - כדי לדעת מה קורה

דף הבית | אמנותבילוי ופנאיאינדקס עסקים |  ירוקלוח מודעותלוח ארועיםלגור בטבעוןגוף נפשיהדות | צור קשר | סרטים בטבעון הופעותהצגותקרית טבעון | דרושים בקרית טבעון | אתרים מומלצים

© כל הזכויות שמורות לפורטל טבעון, טבעונט, החיבור הטבעי לרשת, בניה, ניהול וקידום אתרים ועסקים באינטרנט | איריס פלג

Tivonet

a>