22/08/2017
 


 

מרכזי מבקרים מומלצים באזור הצפון

מטיילים באזור הצפון? נוסף על הנוף המשגע, כדאי להעשיר את חוויית הטיול בביקור במרכזי המבקרים המומלצים באזור הצפון. מתנובת החקלאות המשובחת ועד לגנים הבהאים, דרך תרבות עכשווית ושחזור המורשת ההיסטורית היכן מומלץ לבקר כשמטיילים בצפון?


ארץ זבת חלב ודבש


כידוע, אזור הצפון עשיר בחקלאות ובגידולים, ומרכזי מבקרים רבים מציעים את מיטב היבולים, הפירות והתוצרת, בתיבולם ובהעשרתם של אמצעי המחשה ותצוגות מגוונות. אחד המקומות המסמלים את החזון החלוצי שהתגשם הוא מרכז מבקרים תמר כנרת, המציע מגוון רחב ואיכותי של תמרים עסיסיים ומוצריהם. במקום ניתן לקנות תמרים וממרחים בריאים ישירות מחנות המפעל, וכן ללגום כוסית יין מקומית ולצפות בסרטון היסטורי קצר המגולל את תולדות המקום, מיסודה של קבוצת כנרת.

 

עוד מקום מומלץ ונפלא שבו תוכלו לטעום ולרכוש שמן זית מקורי הוא מרכז המבקרים של משק יובל, הממוקם ביישוב הירוק והציורי כרם מהר"ל. בנוסף, אי אפשר שלא להזכיר את חוות התבלינים בבית לחם הגלילית, המציעה חוויה מעוררת של ניחוחות, טעמים וצבעים בין שדות התבלינים הטריים.

 

להרוות את הנפש ביופי


אמנם הטבע הפראי של אזור הצפון מרשים ביותר בפני עצמו, אך לא פחות ממנו מרהיב ביופיו הטבע המעוצב בידי אדם. אחד המקומות המלהיבים לבקר בהם בהקשר זה הוא אתר הגנים הבהאים בחיפה, הבנוי למרגלות הר הכרמל. הגנים המטופחים והמעוצבים ביד אמן מקרינים יופי עוצר נשימה, המודגש על ידי נוף המקדש ברקע חופי הים הכחול.

 

מעט דרומה משם, בזיכרון יעקב, תוכלו לסייר בגנים נפלאים נוספים וידועים לא פחות בזכות יופיים הפורח הלא הם גני הברון ברמת הנדיב. עוד בהקשר של החיבור בין טבע אדם ונוף, מומלץ לבקר בגן הסולארי בבנימינה, ששם לו למטרה להמחיש את חשיבות ניצולה של אנרגיית השמש לצד ערכים אקולוגיים נוספים, באמצעות מיצגים וסיורים מודרכים.

 

להתחבר למורשת


כמעט כל מקום ופינה בארץ שזורים בתולדות עמנו ועמים נוספים שחיו כאן, שמומחשים ומונצחים באתרי מורשת רבים ומגוונים. כזה הוא בית המאירי ברובע היהודי בצפת, המשחזר את חיי היהודים בעיר במהלך 200 השנים האחרונות, בשילוב מוצגים כמו חפצי לבוש, כלי בית וחדרים אופייניים לתקופות עברו. כפר נצרת הוא מרכז משוחזר נוסף, אשר מציג את אורח החיים בארץ בכלל ובנצרת בפרט בתקופה שלאחר נפילת האימפריה הרומית. ראוי לציון גם מחנה המעפילים בעתלית שבו מוצג שחזור מחנה המעצר הבריטי ומוקרן סרט היסטורי אודות פריצת הפלמ"ח למקום באוקטובר 1945.

 

תרבות ואומנות


כפר האמנים עין הוד הוא דוגמא נהדרת למקום שבו שלל סוגי האמנויות פורחות ובאות לידי ביטוי מקורי ומגוון. בין היתר תוכלו לבקר באמפיתיאטרון שבו מתקיימים מופעי מוסיקה, בגלריית האומנים המקומיים, בבית גרטרוד קראוס ובמוזיאון ינקו-דאדא. עוד מומלץ להגיע לבקר בגלריות האמנים בעיר העתיקה בצפת, המציעות ממיטב היצירה המקומית לנוף ההרים הגלילי, באווירת קדושה הייחודית למקום.

הרשמה לניוזלטר
אתר טבעון שולח אליכם את כל האירועים בטבעון והסביבה.
לוח האירועים מתעדכן באופן קבוע ויומיומי.הירשמו לקבלת הניוזלטר החודשי שלנו ותהנו!!
להרשמה לחצו כאן

מעונין/ת לפרסם מודעה באתר באחד מלוחות המודעות שלנו?

יש למלא את הטפסים המופיעים בדפים השונים באתר בפרטים מדויקים.

פרסום המודעה יעשה בשעות הקרובות אחרי שליחתה.

בהצלחה, צוות האתר.

לפרטים נוספים במייל

iris@tivon.co.il


בעמק - כדי לדעת מה קורה

דף הבית | אמנותבילוי ופנאיאינדקס עסקים |  ירוקלוח מודעותלוח ארועיםלגור בטבעוןגוף נפשיהדות | צור קשר | סרטים בטבעון הופעותהצגותקרית טבעון | דרושים בקרית טבעון | אתרים מומלצים

© כל הזכויות שמורות לפורטל טבעון, טבעונט, החיבור הטבעי לרשת, בניה, ניהול וקידום אתרים ועסקים באינטרנט | איריס פלג

Tivonet

a>