22/08/2017
 


 

פיתוח למידה ארגונית - למה צריך את זה בכלל?

לימודים במסלול פיתוח למידה ארגונית חשובים כי הם מאפשרים להסמיך נשים לתפקידי מפתח בארגון המודרני. מה כולל התפקיד של מפתח הדרכה ואיך הוא בא לידי ביטוי בסביבת העבודה? הנה כל התשובות


פיתוח למידה הוא תחום שגדל במהירות בשנים האחרונות וכתוצאה מכך הוא גם קורץ לנשים שרוצות להשתלב בשוק העבודה. התחום עוסק באופן שבו ניתן לפתח תכניות לימוד לארגונים ומוסדות ובדרך שבה ניתן לבנות תכנית הדרכה שנתית לעובדים, מנהלים ונותני שירותים. מחקרים מראים שקיים קשר בין תהליכים נכונים של למידה ארגונית לבין שיפור הביצועים ברמות שונות של הארגון, ושבעזרת פיתוח הדרכה אפשר להגביר את המחויבות והמוטיבציה של העובדים.

 

מפתחי למידה הם נכון להיום אנשי מקצוע מבוקשים בארגונים ובחברות ייעוץ, מה שמאפשר לנשים להשתלב בתפקידי מפתח וליישר קו עם גברים בכל הנוגע לדרישות שכר ותנאי העסקה. יתרה על כך, ההכשרה במסלולי לימודים של פיתוח למידה ארגונית מקנה מיומנויות שבהן נשים יכולות להשתמש גם בהמשך הקריירה שלהן בתפקידים אחרים.


איך מלמדים ארגונים?


השאלה המתבקשת היא מה זה בכלל למידה ארגונית ולמה צריך את זה. קודם כל, מדובר על תחום שנקרא גם פיתוח הדרכה כי הוא עוסק בעקרונות הקוגניטיביים שאחראיים על למידה זכירה ואפקטיבית. מטרת תכנית הלימודים היא להקנות מיומנויות של פיתוח תוצרי למידה עבור ארגונים, מוסדות ציבוריים ועסקים.

 

שנית, קורס פיתוח למידה ארגונית מאפשר לנשים שרוצות להשתלב בעולם התעסוקה לדעת כיצד לאתר צרכים ארגוניים, מה לעשות על מנת לספק פתרון הדרכתי אפקטיבי ובאיזה שיטות הדרכה להשתמש כדי להטמיע טכנולוגיות למידה חדשות. אותן נשים מנצלות את הידע שהן מקבלות בהסמכה על מנת להגיש מועמדות לתפקידי מפתח ולגלות מעורבות בתהליכים שמשפיעים על כל הסביבה העסקית של הארגון.

 

במילים אחרות, פיתוח למידה ארגונית חשוב כי הוא מעביר את עקרונות הלמידה מהשדה הפדגוגי של בתי הספר והאוניברסיטאות לתחום העסקי והפרטי. כתוצאה מכך, נשים בעלות הסמכה מתאימות יכולות להיות מעורבות בהדרכת עובדים, ללמד את נציגי הארגון על מערכות מסוימות ולהעביר הרצאות וסדנאות.

 

מה הקשר בין למידה ארגונית והתקדמות טכנולוגית?


השנים האחרונות חידדו עוד יותר את החשיבות של פיתוח הדרכה בארגונים. אם בעבר יכלו ארגונים להרשות לעצמם להשקיע רק בחפיפה והכשרה של עובדים חדשים, הרי שכיום אין להם פריבילגיה כזו. הטכנולוגיה משתנה במהירות ויש שורה ארוכה של אמצעים מתקדמים שמשולבים בארגון המודרני על בסיס כמעט יומי. הדרך היחידה של הארגון לעדכן את העובדים בחידושים הקיימים היא להעביר אותם קורסים, סדנאות והרצאות.


כאן בדיוק נכנסות לתמונה נשים עם הסמכה בפיתוח תהליכי למידה והדרכה ארגונית. אותן נשים יכולות להציע את שירותיהן לארגונים באופן עצמאי, או להשתלב בארגון בתפקיד שכירות ועם תנאים מעולים.

הרשמה לניוזלטר
אתר טבעון שולח אליכם את כל האירועים בטבעון והסביבה.
לוח האירועים מתעדכן באופן קבוע ויומיומי.הירשמו לקבלת הניוזלטר החודשי שלנו ותהנו!!
להרשמה לחצו כאן

מעונין/ת לפרסם מודעה באתר באחד מלוחות המודעות שלנו?

יש למלא את הטפסים המופיעים בדפים השונים באתר בפרטים מדויקים.

פרסום המודעה יעשה בשעות הקרובות אחרי שליחתה.

בהצלחה, צוות האתר.

לפרטים נוספים במייל

iris@tivon.co.il


בעמק - כדי לדעת מה קורה

דף הבית | אמנותבילוי ופנאיאינדקס עסקים |  ירוקלוח מודעותלוח ארועיםלגור בטבעוןגוף נפשיהדות | צור קשר | סרטים בטבעון הופעותהצגותקרית טבעון | דרושים בקרית טבעון | אתרים מומלצים

© כל הזכויות שמורות לפורטל טבעון, טבעונט, החיבור הטבעי לרשת, בניה, ניהול וקידום אתרים ועסקים באינטרנט | איריס פלג

Tivonet

a>