22/08/2017
 


 

קרקע למכירה בצפון: כך תזהו אזור אטרקטיבי להשקעה

השקעות בנדל"ן הפכו בשנים האחרונות לאחד מההשקעות המניבות ביותר. אנשים רוכשים דירות לצורך השכרתם בשכ"ד חודשי לתקופות ארוכות וגם מחפשים מגרשים לרכישה כהשקעה. חובבי ההשקעות הקונבנציונאליות יותר (ניירות ערך, בורסה וכד') טוענים (שלא בצדק) כי מדובר בהשקעות שאינן בטוחות, אבל הצמצום הקבוע והמתמשך בעתודות הקרקע הזמינה לבניה מול הגידול המתמיד באוכלוסייה מעידים, כי נדל"ן דיור בכלל ורכישת קרקעות בפרט, הם השקעה בטוחה שרווח בצידה. זה רק עניין של זמן שכל המשקיעים יגיעו למסקנה זו, ואז, מחירי הקרקעות יעלו באופן ניכר.


קרקע למכירה בצפון - כיצד מזהים השקעה טובה?


כמו בכל השקעה, גם בבחירת קרקע למכירה בצפון, ישנם מספר טיפים וטריקים, אותם מכירים המשקיעים המקצוענים, ואילו המשקיעים החובבנים אינם מודעים להם. אחד מאותם הטריקים טמון ביכול לקרוא ולהבין תוכניות בנין ופיתוח עירוניות או אזוריות ולזהות את האזורים אשר תנופת הבניה עתידה להגיע אליהם בקרוב. אמנם, יקשו המפקפקים, נדרשת מעט יכולת ניבוי, אולם יכולת זו ניתנת להחלפה על ידי מספר מאפיינים מובהקים, אשר הימצאותם עשויה להבטיח כי האזור בו נמצאת קרקע למכירה בצפון, למשל, עתיד בקרוב להיכנס לעתודות הקרקע הזמינות לבניה (על ידי תהליך הפשרה).


מהם אותם סימנים מרמזים?


מיקום גיאוגרפי -התשואות אותן מניבה קרקע בעת מכירתה (לאחר הפשרתה והפיכתה למיועדת לבניה), קשורות באופן ישיר למגמות הנדל"ן ולאזור הגיאוגרפי בו היא ממוקמת. מרכז הארץ, למשל, סובל ממחסור בקרקעות זמינות לבניה, ולכן, הפריפריה שבאזור גוש דן, הינה מקום טוב לקבלת תשואה טובה, ותוך פרק זמן שאיננו ארוך מידי. מאידך, תנופת הפיתוח בסביבות ישובים רחוקים ממרכז הארץ, למשל באזור הצפון, אף היא מתמידה ונמרצת, ולכן, טבעות העוטפות ישובים קהילתיים וותיקים וידועים, אף הן מכילות קרקעות שעשויות להשתלם לכם.


התפתחות תשתיות תחבורה -לקרבתו של אזור מסוים לתשתיות התחבורה ישנה השפעה על האטרקטיביות שלו, בין אם מדובר בקרבה לכבישים וצירי תנועה ראשיים או על תחנות רכבת שבקרבת מקום. צירי התחבורה הראשיים שהתפתחו, כמו גם מגמת הנסיעה ברכבת אל ומתל אביב של העובדים או הגרים בה, משפיעים באופן ישיר על הביקוש לדיור לאורך צירי אלה ובקרבת תחנות הרכבת בפריפריה.


התפתחות תשתיות וסממני איכות חיים ברמה גבוהה - אזורים הנהנים מאיכות חיים ותרבות שעות פנאי איכותית ומפותחת, נחשבים לאזורים בהם ישנו פוטנציאל גדול שהמגרשים בהם יופשרו לבניה וערכם יעלה בהתאם לכך. גם תשתיות פיזיות מפותחות או מתפתחות מהוות ממן בטוח למדי, כי האזור עתיד להפוך לאזור בנוי בקרוב או להגדיל את השטח הבנוי הקיים שלו.


לסיכום:


קרקע למכירה בצפון, בדרום או במרכז נחשבת להשקעה מניבה, אם יודעים כיצד לבחור אותה נכון. במידה ואתם חשים שאינכם בטוחים או מתלבטים, עדיף לפנות לעזרת אנשי מקצוע בתחום ולא לשים את כספכם על קרן הצבי.

הרשמה לניוזלטר
אתר טבעון שולח אליכם את כל האירועים בטבעון והסביבה.
לוח האירועים מתעדכן באופן קבוע ויומיומי.הירשמו לקבלת הניוזלטר החודשי שלנו ותהנו!!
להרשמה לחצו כאן

מעונין/ת לפרסם מודעה באתר באחד מלוחות המודעות שלנו?

יש למלא את הטפסים המופיעים בדפים השונים באתר בפרטים מדויקים.

פרסום המודעה יעשה בשעות הקרובות אחרי שליחתה.

בהצלחה, צוות האתר.

לפרטים נוספים במייל

iris@tivon.co.il


בעמק - כדי לדעת מה קורה

דף הבית | אמנותבילוי ופנאיאינדקס עסקים |  ירוקלוח מודעותלוח ארועיםלגור בטבעוןגוף נפשיהדות | צור קשר | סרטים בטבעון הופעותהצגותקרית טבעון | דרושים בקרית טבעון | אתרים מומלצים

© כל הזכויות שמורות לפורטל טבעון, טבעונט, החיבור הטבעי לרשת, בניה, ניהול וקידום אתרים ועסקים באינטרנט | איריס פלג

Tivonet

a>