26/09/2017
 
 

3 מקצועות מעשיים ופרקטיים בעולם ההייטק שכל אחת חייבת להכיר

רוצה להשתלב בתחום המחשבים ולא ברור לך מאיפה להתחיל? הנה רשימה של 3 מקצועות מעשיים ופרקטיים שיבטיחו ביקוש גבוה מצד החברות המובילות בענף ההייטק בארץ ובעולם


נשים שנשארות עם אצבע על הדופק מבינות שעכשיו זו תקופה טובה להשתלב בעולם ההייטק. תחום המחשבים ממשיך לגדול ולצמוח, ישראל היא מובילה עולמית בכל הנוגע לסייבר והביקוש לעובדים מוכשרים נמצא בשיאו. מעבר לכך, נשים יכולות להשתלב בענף בגילאים שונים ולבחור בו לפני הסבה מקצועית. כל שעליהן לעשות הוא למצוא מקצוע מעשי ופרקטי עם ערך מוסף וללמוד אותו היטב.

 

קבלו לדוגמא 3 מקצועות שכל אחת חייבת להכיר:


1. ניהול מערכות מידע

תפקידו של מנהל מערכות מידע הוא לקחת אחריות על התשתית הארגונית ולנהל את מערכות השיווק, מערכי הלקוחות והספקים, מערכות התקשורת הפנים ארגונית וכל מערכת ממוחשבת אחרת שנמצאת בשימוש הארגון ומסייעת לתפקודו. כתוצאה מכך, מנהל מערכות מידע הוא בין בעלי התפקידים הבכירים בחברות הייטק והקריירה שלו נמצאת במסלול מהיר לקידום והצלחה.

תפקיד כמו ניהול מערכות מידע מחייב צבירת ניסיון של כמה שנים לפחות, אך יש חברות שבהן מסכימים להעסיק גם עובדים ללא ניסיון מוכח. הסיבה לכך היא שבמקצועות כאלה אפשר לשלב בין יכולות של העובד ולהעניק לו תחומי אחריות נוספים.

 

2. בדיקות אוטומטיות

התחום של בדיקות אוטומטיות מתייחס לתהליכים שמבוצעים על תוכנות לפני שהן מגיעות לשימוש הציבור. בדיקות תוכנה יכולות להתבצע באופן ידני או אוטומטי, ולכל סוג של בדיקה יש מנהל עם ארגז כלים שונה ומיומנויות מיוחדות. כך למשל נדרש בודק תוכנה ידני להתמחות בהבדלים בין בדיקות קופסא שחורה, קופסא לבנה וקופסא אפורה, לעומת עובד שאחראי על בדיקות אוטומטיות ולכן מתמחה באוטומציה ותהליכים שמתרחשים ללא מגע יד אדם.


תנאי הקבלה לעבודה בתחום של בדיקות תוכנה נחשבים קלים ביחס למקצועות אחרים בהייטק. הם קורצים בעיקר לנשים שרוצות לבצע הסבת קריירה בגילאים מאוחרים, או למי שנמצאת בתחילת דרכה המקצועית ועדיין לא החליטה לאיזה כיוון לפנות. אפשר ללמוד בדיקות תוכנה בקורס ייעודי ולהצטרף במהירות לשוק עבודה תוסס. 

 

3. תכנות JAVA

כל אישה שחולמת להשתלב בהייטק חייבת לדעת מהו תכנות בשפת JAVA. זו אחת משפות התכנות הפופולאריות בעולם המיועדת לשימוש בטכנולוגיות אינטרנט, היא יכולה לעזור להשיג דריסת רגל בענף ההייטק ואפשר ללמוד אותה בקורס קצר עם ערך מוסף.

 

קורס JAVA מכשיר את משתתפיו לפיתוח בסיסי ומתקדם של אפליקציות ומודולים המבוססים על השפה הזו. רוב הקורסים מחולקים לקורסי בסיס, קורסי WEBוקורסים מתקדמים והדגש הוא על שילוב בין הוראה פרונטאלית והתנסות מעשית. מפתחי JAVA זוכים למשכורות גבוהות יותר בהשוואה לעובדים שמתמחים בטכנולוגיות אחרות והיכרות עם השפה הזו פותחת המון דלתות.

 

 

הרשמה לניוזלטר
אתר טבעון שולח אליכם את כל האירועים בטבעון והסביבה.
לוח האירועים מתעדכן באופן קבוע ויומיומי.הירשמו לקבלת הניוזלטר החודשי שלנו ותהנו!!
להרשמה לחצו כאן

מעונין/ת לפרסם מודעה באתר באחד מלוחות המודעות שלנו?

יש למלא את הטפסים המופיעים בדפים השונים באתר בפרטים מדויקים.

פרסום המודעה יעשה בשעות הקרובות אחרי שליחתה.

בהצלחה, צוות האתר.

לפרטים נוספים במייל

iris@tivon.co.il


בעמק - כדי לדעת מה קורה

דף הבית | אמנותבילוי ופנאיאינדקס עסקים |  ירוקלוח מודעותלוח ארועיםלגור בטבעוןגוף נפשיהדות | צור קשר | סרטים בטבעון הופעותהצגותקרית טבעון | דרושים בקרית טבעון | אתרים מומלצים

© כל הזכויות שמורות לפורטל טבעון, טבעונט, החיבור הטבעי לרשת, בניה, ניהול וקידום אתרים ועסקים באינטרנט | איריס פלג

Tivonet

a>