מקומות מומלצים ופעילויות שניתן לקיים בקריית טבעון

קריית טבעון היא קריה ומועצה מקומית במחוז חיפה הבנויה על שרשרת גבעות בין עמק יזרעאל ועמק זבולון. זוהי קריה מיוחדת במינה המשלבת בתוכה  טבע, הרמוניה ויופי. שילוב זה הוא מבין הנדירים בארץ, ומאפשר חיים עירונים בסמוך ליופיו של הטבע.

מה ניתן לעשות והיכן אפשר לבלות בקריית טבעון 

בקריית טבעון ישנם מקומות בילוי רבים ולא מעט פעילויות שניתן לקיים. אולם לפני הכול, יש להתייחס לעובדה שבקריה הזו הדגש המשמעותי ביותר הוא הצביון הכפרי והטבע.
כמו כן, בגלל שהקריה שוכנת על גבעות, בעמקים ישנם שטחי טבע רבים לפנאי וטיול, פיקניקים, פעילויות ספורטיביות או סתם להירגע. לפיכך, אחת מהפעילויות בקריית טבעון המומלצות ביותר היא בילוי בחיק הטבע.
בנוסף אל הפעילויות בחיק הטבע לקריית טבעון יש עוד הרבה מה להציע. מבחינת מקומות בילוי בטבעון, בקריה יש מספר בתי קפה ומסעדות. ישנו מרכז מסחרי עם מגוון רחב של חנויות ובנוסף לזאת בית קולנוע מקומי (קולנוע זהר) בו מוקרנים סרטי איכות, הופעות אומנים, הצגות ואירועים קהילתיים.

פעילויות מומלצות, בתי קפה ומסעדות 

מבחינת פנאי, יש לא מעט בתי קפה ומסעדות בטבעון. כמו כן, יש לא מעט אירועים ייחודיים לקריה שהינם פתוחים לקהל הרחב ומהנים למדיי. מבחינת מסעדות ישנו מגוון רב החל מדוכני פלאפל בכיכר בני ציון, פיצרייה ומסעדת סינטה בר. כמו כן, בסמוך לקולנוע ישנה מסעדת קפה לואיז המציע אוכל אורגני משובח, קפה עשיר ועוד.
בנוסף לאלו, ישנה מסעדת אוכל מן המזרח איכותית שמצטיינת במטבח האסייתי (מסעדת TC), מסעדת חומוס אורגני צבעונית ומקסימה (מומוס), פאב שכונתי (הברון) ,בתי קפה (קפה קפה, ביגה) מאפיות ועוד.
בנוסף אל בתי קפה ומסעדות בטבעון קיימים שני אירועים ייחודיים לקריה המשקפים את הקהילתיות שקיימת בקריית טבעון. האירוע הראשון והוותיק יותר הוא "שבת אמנים" והחל משנת 2017 "פסטיבל שייח' אבריק".
חוץ מהיותה משכן לעצים, נוי ופרחים, קריית טבעון היא משכנם של אמנים. לכן, מדי שנה, באחד מימי השבת, מבחר אמנים ויוצרים שונים מטבעון פותחים את בתיהם למבקרים ומוכרים את היצירות שלהם. המגוון האומנותי הוא רחב החל מיצירות אומנות, פיסול, צורפות, ויטראז' ועוד. כמו כן ישנם בתים שמוכרים מטעמים ומאפים שונים, מכירות גראג' וכדומה.
המאורע השני והמפורסם לא פחות הוא "פסטיבל שייח' אבריק". פסטיבל שייח' אבריק הוא פסטיבל קהילתי שקם בקריה על מנת לחגוג את הקהילתיות, התרבות והטבע. זהו פסטיבל שאורך שלושה ימים בו אנשי טבעון מקיימים סדנאות, הרצאות, הופעות חיות, מסיבות רחוב לאור ירח על מנת לשמח את אנשי טבעון ואורחיהם. אלו ימים בהם ניתן לטעום על קצה המזלג עד כמה קריית טבעון היא יותר מקריה בעמקים, מקום ייחודי שכל אחד ישמח לבקר בו כל פעם מחדש.

מודעות אחרונות שפורסמו באתר

חכמת המעגל - להכיר את הרגשות בתוכי

מעגל הקשבה בו נתבונן על היחסים שלנו עם הרגשות שלנו. המפגש יתקיים ביום שלישי ה-7.5.24 בין השעות 17:00-19:00

כיוונון אנרגטי בעקבות ליקוי החמה סדנת מעברים קסומים וטרנסהילינג

סדנת מעברים קסומים וטרנסהילינג שישי 12/4/24 12:30 - 15:30 אולם תנועה, בית יסמין, שער העמקים יהושע מתרגל כוונה, רפואה סינית מ-1989, טרנסהילינג מ-1991, מעברים קסומים מ-1998. בסדנא נתרגל השקטה של הראש כדי להגיע למצב טרנס המאפשר שקט, הרפיה וריפוי. הסדנא תכלול התמתחויות, מתיחות, תרגילי תשומת לב, השרשה, מעברים קסומים, כניסה ויציאה מטרנס. עלות - 150 - מפונים וחיילים - 10 בלבד נא לאשר השתתפות בהקדם! תודה ולהתראות יהושע שלן 0507111856

טיולים מזמרים בליווי גיטרה ושירונים - ד"ר איתי פלאות, מורה דרך מורשה

טיול מזמר בנימינה אהוד מנור אריק איינשטיין נעמי שמר רחל המשוררת על גבעות שייח אבריק

הרשמו לקבלת עידכונים ומבצעים למייל