פסטיבל שייח' אבריק

פסטיבל שייח' אבריק הוא פסטיבל קהילתי שנערך בקריית טבעון. פסטיבל זה החל כמסמל של הסולידריות החברתית, הקהילתיות והתרבות שבקריית טבעון. לשם כך, יוצרים שונים בקריה הקימו מאורע מיוחד על מנת לחגוג את החיים, האושר והשמחה שבקריית טבעון.

מהו הפסטיבל ?

פסטיבל שייח' אבריק הוא פסטיבל בקריית טבעון שהחל בשנת 2017 על ידי תושבי קריית טבעון. פסטיבל זה מאופיין באירועי תרבות שונים החלים באזורים שונים בקריה בחודש אפריל במשך שלושה ימים.
 
אודות הפסטיבל 

בגלל שקריית טבעון הינה בית ליוצרים רבים, בנוסף למקום שמעודד יוזמה קהילתית, הוחלט יום אחד שיש לחגוג את החופש, היצירה והטבע שבקריית טבעון. לשם כך הוחלט בשנת 2017 שבחודש אפריל, ולמשך שלושה ימים, לאמנים ויוצרים שונים תהיה הריבונות ליצור אירועי תרבות כאוות נפשם למען תושביה של קריית טבעון ואורחים.
בפסטיבל שייח' אבריק ישנם אירועי תרבות רבים ומגוונים בשלל נושאים, המיועדים לקהלים שונים החל מילדים, נוער ומבוגרים. ישנן הופעות מוזיקה, אירועי מחול, הרצאות, סדנאות ועוד.  אחד האירועים המרכזיים ביותר בפסטיבל בקריית טבעון הוא מסיבה שמתקיימת בגבעת שייח' אבריק, אחד מסמליה הבולטים ביותר של קריית טבעון.
הגבעה היא מקום מיוחד מלא בטבע, רוח נעימה ונוף פסטורלי אל העמקים. זהו אחד מהמקומות האהובים ביותר לביקור בקריית טבעון מאחר שהוא משלב בתוכו טבע, היסטוריה ומורשת (הגבעה סמוכה לגן הלאומי בית שערים בנוסף למשכנו של פסל זייד). לפיכך אין מקום מתאים יותר לערוך בו חגיגה לכבוד טבעון.

ייחודו של פסטיבל שייח' אבריק 

תארו לכם שיום אחד כל היישוב שלכם חוגג את האומנות, היצירה, התרבות והאחדות שבו. יום אחד שאתם שומעים מוזיקה מכל עבר, אנשים מטיילים ברחובות, ילדים רצים וצוחקים וישנה אווירה של חגיגה. כל אלו יחדיו מתארים את החוויה של פסטיבל שייח' אבריק.
זהו פסטיבל שהוא לא תוצר של גוף חיצוני ואינו משרת איזו אידיאולוגיה חברתית, זהו פסטיבל שהוקם בידי התושבים למען התושבים. בנוסף, מה שעוד מיוחד בפסטיבל הזה הוא הסולידריות בין המקימים. זאת אומרת שכל אדם שבוחר לקיים פעילות בפסטיבל, נעזר באנשים אחרים מטבעון על מנת להוציא לפועל את המאורע שלו.
מה שעוד יפה בפסטיבל הזה הוא החופש והאוטונומיה שניתנים ליוצרים. לכל אדם הרוצה ליצור אירוע בפסטיבל יש את החופש לעשות את מה שהוא רוצה. כל פעילות מתקבלת בברכה כל עוד היא עומדת בגבולות כבוד הדדי והיגיון.
לבסוף, בשונה מאירועי תרבות קהילתיים אחרים שבהם האירוע מתקיים בדרך כלל במקום אחד מרכזי, בפסטיבל בטבעון, האירוע מתפרס לכל אורך היישוב וכמה אירועים מתקיימים בו זמנית, כך שקיימות מספר אפשרויות לבילוי וביקור.

לסיכום, פסטיבל שייח' אבריק הוא פסטיבל מיוחד וקהילתי שנועד להציג את הקשר הייחודי בין קריית טבעון, תרבות, אומנות חגיגה וקהילתיות.
 
ניתן לעקוב אחרי הודעות ותוכן הפסטיבל גם באתר tivon.co.il בדף האירועים

מודעות אחרונות שפורסמו באתר

נילי קרן השקעות נדל"ן

חפשו את הכתבה השלישית בסדרה

צמיחה עסקית גלובלית - לחברות שמעוניינות לפרוץ את גבולות הפעילות העסקית

עסקים מקומיים לרוב רוצים לפרוץ את גבולות הפעילות העסקית שלהם ברמה הארצית ובטח – ברחבי העולם ולהיכנס לשווקים חדשים. אחת הדרכים היעילות לעשות זאת היא באמצעות חברה מנוסה שעושה את זה באופן יעיל, מדויק ונכון. Q-Lingua, מספקת שירותי תרגום בכל השפות, תקשורת עסקית לצמיחה והצלחה גלובלית ושירותי כניסה לשווקים חדשים.

חינוך לתנועה סומטית - לשחרור מכאב

חינוך לתנועה סומטית: תרגול המחדש את השליטה של המוח על הגוף, וסולל את הדרך לטיפול בכאב מהשורש

הרשמו לקבלת עידכונים ומבצעים למייל