ראיון עם ג'וד ווינמן - עליית הגג של ג'וד

לוגו

שם העסק: עליית הגג של ג'וד - בית אירוח ללינת בוטיק, גלריה לעיצוב ולהלבשת הבית, סדנאות בוטיק, חלל השראתי להשכרה לישיבות צוות, לוקיישן לצילומים, חלל למפגשי תוכן והרצאות אינטימיות, ארוחות שף, אירועים אינטימיים ועוד.

בעלת העסק: ג'וד ווינמן | 052-2230988 | לאתר

 
נפגשנו ג'וד ואני, ב"עליית הגג של ג'וד". ממש כמו שזה נשמע. לג'וד יש עליית גג, מקסימה ומעוצבת, בקיבוץ הסוללים שבצפון עמק יזרעאל. אין התחלה יפה יותר ליום מנסיעה בבוקר חורפי אל פגישה, כשמסביבך משתרעים שדות העמק וההרים המקיפים אותם. הכל ירוק, רחוץ ורענן ומשתלב באופן מושלם עם התחושה שהפגישה המתקרבת מבטיחה הנאה מושלמת.

עליית הגג היא מקום לינה, מקום אירוח לסדנאות וגלריה לרכישת כל המוצרים במקום. מסדינים ועד צלחות, משמיכות ועד תמונות. עושר רב של פרטי עיצוב ייחודיים, מעוררי התפעלות. מלבד הטעם המשובח, ג'וד היא אישה מיוחדת במינה. העסק שהקימה מתוך שינוי גדול שעשתה בחייה, הוא רק ביטוי לאשה המסקרנת שעומדת מאחורי המיזם הזה. על כוס קפה (גדולה), בין כל הפריטים המעוצבים למכירה, ישבנו לדבר על מי שהיא כאדם ואיך היא מביאה את את זה לידי ביטוי בעסק.

ביקשתי מג'וד שתספר לי קצת על הרקע שלה, כדי לנסות ולהבין את הייחודיות של המקום דרך אבני הדרך וסיפור החיים שלה. נסיבות שונות הביאו את ג'וד למקום בו היא נמצאת כיום. ילידת ארגנטינה, עלתה בגיל שמונה לארץ וגדלה באשדוד. ילדותה הייתה מאושרת בסך הכול. לג'וד שני אחים גדולים שאיתם היא בקשר נפלא עד היום. בצבא שירתה בחיל המודיעין, הכי רחוק מהבית שאפשר, יצאה לטייל והלכה ללמוד באוניברסיטה. בשנים אלו גילתה ג'וד את כוח המרידה ואת ייחודיותה בנוף האנושי. באותן שנים גילתה גם סיפור משפחתי לא נעים. עיבוד הנתונים שעשתה עם החדשות, עזרו לה להבין את החשיבות לבריאותה של הנפש, אותה יש לתחזק. ההבנה הזו מלווה את ג'וד עד היום ותשומת לב רבה לנושא ממשיכה להשפיע על חייה.
אחת התחושות החזקות שליוו את ג'וד מילדותה, הייתה שהיא לא מספיק טובה. חוסר ביטחון זה ליווה אותה לאורך השנים. עם הזמן, הבינה, שתמיד עשתה דברים לא שגרתיים שדרשו אומץ רב. הסביבה ראתה אותה כאישה חזקה אבל בתוך תוכה, לא הרגישה חוזק אלא חולשה. לשמחתה של ג'וד, הכוח ששומר ומגן עליה עד היום, הוא המשיכה והאהבה לרוח האמנות, לאסתטיקה, למוסיקה ושירה, שתמיד עניינו אותה וחיזקו את נפשה. 


 

*התמונה צולמה ע"י ג'וד ווינמן

לפני כ-5 שנים חוותה ג'וד משבר ובעזרת "השילוש הקדוש"-  בן זוגה, כדור הפלא ("הכמוסה") ומטפלת רגשית, נפרץ הר הגעש הפנימי וכל המלאות והיצירתיות פרצו החוצה. משפטים מעוררי השראה כמו "...למעשה נולדתי מחדש" ו"אני יכולה לעשות הכל" מראים על המקום החדש בו היא נמצאת ועל הביטחון שהיא מפזרת בנדיבות לכל עבר.

אפשר להעז
תוך כדי תהליך פיתוח העסק, מבינה ג'וד שאין לה גבולות. אפשר להעז. העסק הוא מעין מעבדה ואפשר לעשות בו כל כך הרבה דברים והיד עוד נטויה. היא מעידה על עצמה שהיא לא משחקת והכל מאד אותנטי. יחד עם זאת, נחשפה ג'וד לפני כמה שנים למשחק יזמי, שחיבר אותה לטרמינולוגיה הפנימית שלה שהיתה מבחינתה כבר דרך חיים. "לשחק עם כל מה שמגיע לחיים ולהרכיב את הפאזל כל יום מחדש".

ג'וד ווינמן היא יזמית בכל הווייתה. כיום, עובדת עם שותפה על מיזם חדש בתחום התיירות, בנוסף לעסק "עליית הגג של ג'וד" והרעיונות היצירתיים שופעים לכל עבר. עם רגליים על הקרקע היא יכולה לעוף בביטחון. הרבה אש וכוחות חיים מרכיבים את התמהיל המיוחד שהיא מקרינה. ג'וד אוהבת אנשים ועירנית לשלל האפשרויות והמתנות שהם מקבלים בחייהם. היא מזהה הזדמנויות ופוטנציאל בר מימוש ועוזרת להם לראות את מה שמעבר.

על המקום
שיתופי פעולה זורמים בדמה באופן טבעי.  "...שיתוף הפעולה הוא ניצחון משותף של שני הצדדים..". 
ג'וד מזמינה אמנים ויוצרים ייחודיים לעליית הגג להעביר סדנאות מגוונות. שזירת פרחים, אומנות בחוט ברזל ועוד.
ניתן להשתמש בחלל לאירועים פרטיים, ישיבות לאנשי עסקים "מחוץ לניאונים", מתאים לסיעור מוחות ולחשיבה מחוץ לקופסה. 
קבוצות שונות נפגשות ונהנות מחלל נעים ומיוחד. המקום השראתי ומתאים לקיום מפגשים אינטימיים - קבוצת חברות, סדנאות פרטיות וכו'. 
המקום מתאים גם כלוקיישן לצילומים - צלמים ומנהלי פרויקטים לקידום מכירות שמחפשים מקום מיוחד לצילומי מוצרים וארוחות שף - א.נשים שאוהבים לאכול ארוחות שף במקומות יחודיים. 
לינת בוטיק, מתאימה לאנשים שמחפשים תוכן מיוחד ולאו דווקא ג'קוזי. אורחים מישראל ומחו"ל מגיעים להתארח ונהנים מכל רגע במקום הייחודי הזה. בזמן השהות יכולים האורחים לרכוש כל פריט ופריט מהמקום כולל המיטה שעליה חלמו (תרתי משמע). שיתוף פעולה עם בית הקפה בפתח היישוב, מקנה 10% הנחה בארוחות בוקר לאורחים הלנים בעליית הגג. 

בשיחה ניכר שג'וד מחוברת לעשייה נשית בכל רמ"ח אבריה וחיה את המקום והאנשים שהיא מארחת. היא מצביעה על מגמתיות של נשים עצמאיות ומפגשים מעניינים של קבוצת נשים מיוחדת שנוצרה סביב התרחשות זו. 
נשים בפריפרייה ובעיר עוסקות בעשייה משמעותית בחייהן וזה מופע מעניין בפני עצמו מבחינתה..הרצאתה "כמוסה של תעוזה" פורסת סיפורים נבחרים מחייה ומביאה את הכוח הנשי וההתפתחות האישית כנושאים מרכזיים. 
בימים אלו עוסקת ג'וד בפיתוח שותפות חדשה עם חברה בתחום התיירות בנושא -  איך לספר את הסיפור של מקום תיירותי באמצעות משאבים אישיים, לוקלים ותוצרתיים. נכון להיום, המיזם מתוכנן לאזור האשכול הצפוני של עמק יזרעאל. היא חברה גם בפורום התיירנים שבמועצה אזורית עמק יזרעאל ומתחילה יחד עם השותפה החדשה סיורים בשיתוף עם רשות הטבע והגנים. ההשקה תהיה בפסטיבל חלב ודבש במאי. כדאי לחכות!

*התמונה צולמה ע"י ג'וד ווינמן


"אני מאמינה באהבה עצמית ואותנטיות, לחיות באומץ ולא לפחד מהפחד, חמלה, חוסר שיפוטיות ופחות ביקורת עצמית. להבין שהאושר לא נמצא בדברים החיצוניים, להעריך את מה שיש, להעז ולקחת סיכונים, לייצר קשרים איכותיים וארוכי טווח, ושאין כמו שיתופי פעולה" .
שלכם, ג'וד. 


ג'וד ווינמן


אלה 92 הסוללים

052-2230988

אינסטגרם

עליית הגג של ג'וד - Home Gallery

 

*נכתב ע"י איריס פלג, מרץ 2020 , פורטל טבעון והסביבה 

*חלק מהתמונות צולמו ע"י אפרת נמרוד ז"ל

#f1#
#f1#
#f1#
#f1#
#f1#
#f1#

רוצה שגם העסק שלך יופיע בכתבה? מלא את הטופס ונחזור אליך עם כל הפרטים