הכנת תוכנית עבודה, זה פרויקט בשבילכם?

אם מסתכלים מהצד, אז נדמה שניהול פרויקטים הוא דבר מסובך. בחברות היי-טק למשל, עובדים על פרויקטים ארוכים שלוקחים שנים, או פרויקטים שניתן להגדיר כקצרים שלוקח להשלים מספר חודשים. שני הסוגים מצריכים מנהל פרויקט, שזה תפקיד מרכזי שמי שימלא אותו, ידאג שהפרויקט יצא לפועל, (בדר"כ הם נקראים מנהלי מוצר).

גם בחברות של יזמות בתחום הנדל"ן, קיימים פרויקטים מורכבים שלוקח לפעמים שנים להשלים אותם. לכל אחד מהפרויקטים יש מישהו שמוגדר כמנהל הפרויקט, והוא מוביל אותו לפי המשימות הנדרשות.

 

אז איך זה קשור אל מי שהוא עצמאי או שמנהל עסק קטן או בינוני?

רוב העצמאים ובעלי העסקים הקטנים מתכננים את הפעילות שלהם על פי רוב, לפי הדרישות של הלקוחות – אם זה קורסים שמתוכננים בהתאמה למי שרוכש אותם, אם אלו שעות פעילות של סטודיו או קליניקה, ובדרך כלל יש לרובנו יומן כלשהו שמנהל את הפעילות העסקית שלנו.

גם בתחום השיווק, עצמאים ועסקים קטנים יעבדו על פי הלו"ז הפנוי שלהם, או אפילו על פי לו"ז שאינו פנוי – ואז בעצם אין שיווק, כי אין זמן.

אז כאן זה המקום להצביע על קשר ישיר בין ניהול פרויקטים לבין השיווק שלכם, ועל התקשורת הקבועה עם הקהל שלכם.

 

הקשר הזה נקרא – גאנט עבודה

המשמעות של הגאנט היא פשוטה מאוד – זהו לוח שנה שמחולק על פי הנוחיות שלכם לשבועות או לחודשים, ואפילו יותר טוב – לוח שנתי.

בשביל ההשכלה הכללית, הרעיון נכנס לשימוש כבר בתחילת המאה ה-20, וליתר דיוק בשנת 1910, שבה הציג הנרי גאנט שהיה מהנדס אזרחי ויועץ עסקי את הטבלה שנקראת על שמו, כבסיס לעבודה מסודרת. בין השאר הנרי גאנט פיתח טבלה כדי לעזור לו למדוד תפוקה והספק של מפעלי ייצור. משם הרעיון תפס והתפתח לכיוונים שונים, והפך לאחד מכלי העבודה הנפוצים והבסיסיים בעשרות או מאות תחומים, ובאלפי תצורות.

 

בקובץ שהכנו עבור עסקים קטנים, תוכלו לראות כפי שמופיע בתמונה שזה ממש פשוט – וכמו עוד הרבה דברים אחרים נחלק את התהליך לשלושה חלקים:

  1. מה? – כאן צריך לענות על השאלה הפשוטה, מהם היעדים שלי? תגדירו יעדים ברי-השגה, כאלו שאתם בטוחים שאתם יכולים להגיע אליהם בסיום של החודש.
  2. איך?באלו פלטפורמות יהיה הכי נכון לקדם את העסק? וגם, באיזו צורה הכי יתאים להעביר את הרעיונות שלנו, ואיך זה יהיה הכי נכון לפנות לקהל שלנו?
  3. מתי?אחרי שענינו על השאלות הבסיסיות, כל מה שנותר לנו זה לחלק את פעילות השיווק שלנו על פני השבוע או החודש. כאן בדיוק זה המקום הנכון להשתמש בגאנט העבודה – להניח על גבי לוח הזמנים את הפעילות שהחלטנו לעשות, כשאנחנו יודעים בדיוק איך ומתי לפרסם.

 

רוצים לקבל קובץ מסודר, וממש כייפי לשימוש? כיתבו לנו ונשלח אליכם את הקובץ! bat7@sarig.co.il

מי שמעוניין בהדרכה אישית, וליווי בבניית גאנט עבודה מוזמן להזמין אותי לפגישה טלפונית כשעה, שבה אדריך אתכם באופן מסודר איך להתחיל לעבוד מסודר.

רוצים ליווי קבוע? דברו איתי, ונתאים לכם תוכנית ייחודית לעסק שלכם

052-8089345
בת שבע שריג


 

 

מודעות אחרונות שפורסמו באתר

חזון של אהבה

סדנה בת 3 שעות עבור נשים שמעוניינות להעצים או ליצור אהבה בחייהן. מתאים לנשים שרוצות זוגיות ולנשים שנמצאות בתוך זוגיות

תקשורת שיוצרת הצלחה עסקית

המטרה:  למנף את העסק שלך על ידי הגדלת שורת הרווח באמצעות תקשורת נכונה  להיחשף לכלים מעולם גישור עסקי לניהול תקשורת אפקטיבית עם לקוחות, ספקים ושותפים - למניעת סכסוכים ופתרונות מעשיים בשטח

נפתחה ההרשמה לקורס גידול דבורים ביודינמי בהרדוף

הקורס יפתח בשני תאריכים לבחירה : 9-10/5 או 17-18/5
בין השעות 9:00-15:00 12 שעות לימוד סה"כ.

יוגה אישית

יוגה אישית, אחת על אחת, לפי הקצב שלך

שירותי סיעוד מותאמים אישית לצרכים

שרותי סיעוד מותאמים אישית ולצרכים המשתנים עוברים עלינו זמנים קשים. אך גם כאשר המלחמה מתנהלת בדרום ובצפון אנחנו רואים את החוסן של האזרחים. בזמנים כאלה חשוב לדעת כי קיימת אפשרות לקבל עזרה סיעודית מותאמת אישית. כאשר יש קושי לתפקד באופן חלקי או מלא יותר, יש בעמק צוות שיכול לעזור בכל מקום ובכל זמן.

הרשמו לקבלת עידכונים ומבצעים למייל