חניון רובוטי בישראל

חניון רובוטי הוא חניון עם מערכות חניה אוטומטיות. ניתן להפעיל את המערכת ללא צורך בבני אדם. הוא מותקן בדרך כלל בבניינים גדולים ובשדות תעופה שבהם המקום מוגבל.

מהו חניון רובוטי?
חניון רובוטי הוא חניון שנשלט על ידי רובוטים. החניון הרובוטי הראשון נפתח ביפן בשנת 2002. הוא נועד לעזור לאנשים למצוא מקומות חניה ביתר קלות, והעיצוב שוכפל ברחבי העולם.

חניונים רובוטיים מופעלים בדרך כלל על ידי חברה וממוקמים לרוב בסמוך למרכזי קניות או אזורים אחרים בעלי תנועה גבוהה. ניתן לגשת אליהם בכל שעה ביום, והם מספקים דרך יעילה יותר להחנות את הרכב שלכם. חניון רובוטי בישראל  הוא מערכת חניה המאחסנת מכוניות במפלס עליון ומעבירה אותן למקומות חניה שונים במפלסים התחתונים, באמצעות רובוטים.

מה הרעיון מאחורי החניון?
חניונים רובוטיים הם דרך חדשה לאחסן מכוניות בשטח מוגבל. יש להם את היכולת לאחסן יותר מכוניות בפחות מקום, מה שאומר שהם יכולים לעזור להפחית את העומס על ידי פינוי שטח בכביש.
חניון רובוטי הוא מתקן חניה המנוהל על ידי מערכת אוטומטית. המערכת מופעלת לרוב על ידי תוכנת מחשב או בקר מתקדם. הרעיון המרכזי מאחורי החניון הרובוטי הוא להפוך את תהליך החניה לאוטומטי כך שניתן יהיה לעשות זאת ללא צורך בהתערבות אנושית. 

מה היתרונות של חניון רובוטי?
חניון רובוטי הוא מתקן חניה אוטומטי. הוא משתמש במערכת אלקטרונית כדי לאחסן ולשלוף כלי רכב. היתרונות של חניון רובוטי הם בכך שיכולה להיות לו קיבולת הרבה יותר גבוהה מחניון מסורתי, ניתן להשתמש בו באזורים בהם יש מקום מוגבל, הוא חסכוני יותר באנרגיה ובעלויות תפעול נמוכות יותר.
חניונים רובוטיים הם דרך מצוינת לצמצם את כמות המכוניות על הכביש ולעזור בעומסי תנועה. הם גם מציעים יותר מקומות חניה, וגישה קלה יותר לנהגים.

ישנם יתרונות רבים של חניונים רובוטיים:  

האחת היא שהם יכולים להפחית את מספר המכוניות על הכביש על ידי כך שיקל על הנהגים למצוא מקומות חניה. 
יתרון נוסף הוא שחניונים רובוטיים יכולים להציע יותר מקומות חניה מחניונים מסורתיים, מה שהופך את זה לנוח יותר לאנשים למצוא מקום.

 מה כולל ניהול ואחזקת מבנים?
 יש צורך לתכנן את התחזוקה והניהול של הבניינים שלנו משלב התכנון. זה כולל תכנון לתחזוקה קלה, הבטחה שהיא חסכונית ובר קיימא, ותכנון לצרכים עתידיים. תחזוקה וניהול הם שני היבטים חשובים של ניהול מבנים. זאת מכיוון שבאחריותו של מנהל הבניין לוודא שהמבנה במצב הטוב ביותר.

כמה שיטות עבודה מומלצות לתחזוקה וניהול כוללות:
הקפדה על רמת אבטחה נאותה בבניין
בדיקה שוטפת של כל נזק או בעיות בבניין - לוודא שיש מספיק מתקנים כדי לספק את כל הדיירים.

מהם ההיבטים שיש להביא בחשבון?
ישנם שישה היבטים של בניין שצריך לנהל ולתחזק. ניהול ואחזקת מבנים כולל את ההיבטים הבאים:
תכנון ובניית מבנים.
ניהול מבנים.
פעולות בנייה.
תחזוקת בניין.
בטיחות אש והגנה.
בטחון.
השלמות המבנית של המבנה.
איכות האוויר בתוך המבנה.
היעילות האנרגטית של המבנה.
האסתטיקה והיופי של המבנה.
רמת הנוחות בתוך הסביבה.


מודעות אחרונות שפורסמו באתר

דרוש/ה אח/ות ל"בית אלישע" בהרדוף

בית אלישע הינו בית וקהילה לאנשים בוגרים עם צרכים מיוחדים

מסרגות גדולות למסירה

שלום מעונינת למסור מסרגות גדולות וטובות

הרצאה בנושא נגישות ומיגון לבית

קבלת כלים ופתרונות פרקטיים לנגישות ומיגון ביתכם.

מוזמנים ללמוד מוח אחד במשמר העמק

שיטה נפלאה, לשינוי בכל תחום, בריאות, מודעות, משפחה, בעסקים, לימודים. הקורס מועבר כסדנא בה נטפל בעצמנו בזוגות.