צ'קליסט לבעל עסק מתחיל (וגם למי שכבר וותיק)

ברכות על הצטרפותכם לקהילת העצמאים ובעלי העסקים!

עם תחילת הפעילות, הנה צ'קליסט של נושאים שעשויים לעזור לכם לקדם את העסק וגם להימנע מטעויות וסיכונים. לא כל הנושאים רלוואנטיים לכלל בעלי העסקים אבל חלק מהם בוודאי יועילו לכם בהמשך הדרך.

1.      עוסק פטור, עוסק מורשה, חברה או שותפות?

הקפידו להבין את ההבדלים, היתרונות והחסרונות וההשלכות של ההחלטה שלכם. כמו כן ישנם מספר בעלי עסקים שלא יכולים לפתוח עסק כעוסק פטור. התייעצו עם בעל מקצוע (רו"ח) ו/או תלמדו את הנושא דרך המקורות הקיימים באינטרנט.

2.     לא לבחור משרד רו"ח לפי העלות החודשית!!

רו"ח טוב יוכל לחסוך לעסק שלכם הרבה יותר ממה שתחסכו בהתקשרות עם משרד רו"ח "זול". משרד רו"ח טוב אמור לעזור לכם לנהל טוב יותר את העסק שלכם וגם להזכיר לכם אם שכחתם לדווח. משרדים רבים עובדים עם תוכנות שלא מחייבות הגעה אישית או משלוח ניירות ומאפשרים קבל מידע עדכני מקוון. אפשר גם לנהל את החשבונות באופן עצמאי ובאתר של משרד העוצר תמצאו עזרה והנחיות אך תזכרו ששום אתר ממשלתי לא ינחה אותכם איך לשלם פחות מיסים. רו"ח טוב כן יוכל זאת.

3.     לוודא שיש לכם את האישורים, הרישיונות והביטוחים המתחייבים לעסק שלכם!

מקצועות מסוימים מחייבים אישורים (לדוגמא – של משרד הבריאות), ובעל מקצוע שמספק שירות צריך ביטוח מקצועי. אם אתם משתמשים במבנה רצוי מאד לרכוש ביטוח מבנה ותכולה. אם לקוחות מגיעים אליכם לעסק רצוי שיהיה לכם ביטוח חבות כלפי צד שלישי. כמו כן, אם אתם מפעילים עסק במבנה שכור, תוודאו שלבעל הנכס יש את האישורים המתאימים לסוג העסק שלכם. עסק שמעסיק עובדים חייב ביטוח חבות מעבידים ועסק שמוכר מוצרים חייב ביטוח חבות המוצר. בקיצור - תקבלו חוות דעה מקצועית בנושאים אלו.


4.     תגינו על המידע שלכם.

תהיו מודעים לתקנות בנושא החזקת מידע על לקוחות ולמגבלות הנובעות מכך. תוכלו לקבל מידע נוסך על נושא זה באתר gov.il. מלבד התקנות, שמירת פרטי לקוחות יכול לשמש לכם בהמשך לצורכי שיווק (שלכם ולא של אחרים!). הפעילו כללי זהירות מיוחדים לגבי פרטי כרטיסי אשראי במידה ואתם נחשפים לפרטים אלה.

5.     אל תפרו זכויות יוצרים!

הקפידו לא להשתמש בצילומים או תמונות של אחרים בחומרי השיווק שלכם. אם נדמה לכם שמדובר בחומרים מותרים (stock photos), תבדקו אם יש לציין את המקור. התמונה שמופיעה יחד עם כתבה זו נוצרה בשימוש בבינה מלכותית.

בהצלחה!!

*דני בנימין בונה אסטרטגיות עסקיות ושיווקיות להגדלת מכירות ורווח בארץ ובחו"ל

מודעות אחרונות שפורסמו באתר

נילי קרן השקעות נדל"ן

חפשו את הכתבה השלישית בסדרה

משחק הרפתקה בבנימינה מושבה

🔹מגיעים לנקודת הזינוק , בגן יד לבנים 🔹מתחברים לאפליקציה ייעודית 🔹מקבלים הסבר קצר 🔹יוצאים להרפתקה כיפית ברחובות הסמוכים 🔹פותרים חידות ומבצעים משימות

מעגל שירה מקודשת וקבלת שבת

שירה וניגונים עם אסי רוז . החזקה והנחייה עמית אבני

הרשמו לקבלת עידכונים ומבצעים למייל