לבחור מקצוע עם שליחות חברתית

אם תמיד השתייכתם לאותם אנשים שעשו דברים בשביל האוכלוסייה ואם תמיד חשתם שיש לכם שליחות, יכול להיות שתוכלו להמשיך בשליחות החברתית שלכם גם לאחר גיוסכם לצה"ל וזאת על ידי שיבוץ בתפקידים שונים שקשורים אל הדרכה ועזרה של צה"ל לאזרחי ישראל, כלומר באחד מהתפקידים המוצעים בפיקוד העורף.


מתגייסים אל פיקוד העורף


אם אתם מעוניינים להמשיך ולעבוד עם האוכלוסייה האזרחית ומצבים אזרחיים שונים גם כאשר אתם מתגייסים, תוכלו לעשות זאת בצורה עקיפה או ישירה באמצעות תפקידים שונים בפיקוד העורף. חלק מהתפקידים המוצעים במסגרת פיקוד העורף הינם תפקידים של לחימה וחילוץ, הדרכה בתחום החילוץ, מדריכים בתחום האב"כ, הדרכה של אוכלוסיית ישראל לשעת חירום, לעבוד בחדרי מבצעים של הצבא, להשתייך אל יחידת החילוץ הארצית או להתגייס אל מסלול קצונה ייעודית בפיקוד העורף.


צה"ל בוחר בכם

 

אם צה"ל מציע לכם להשתייך אך המסלול היוקרתי של הקצונה הייעודית, חשוב שתשקלו את הדבר ברצינות. מסלול זה מייעד אתכם למגוון תפקידים שמיועדים לקצינים בחיל העורף. ההכשרה אורכת כשנה וחודשיים וכוללת למידה עיונית ולמידה בשטח (ניווטים, התנסויות שונות באזורים מסוימים בארץ, חילוץ ופעולות נוספות). חשוב לדעת שתפקיד זה מחייב כל אחד שמסכים להתחיל אותו חתימה לפחות לשנת קבע אחת וכן אפשרות מיון המשך. חשוב מאוד לדעת שנשים שיתגייסו למסלול זה יצטרכו להתנדב לשלוש שנים של שירות סדיר כלוחמות אם הן ינשרו מכל סיבה ממסלול הקצונה הייעודית.

 

השירות- איפה וכמה זמן


פעמים רבות הדרך הטובה ביותר להמחיש את ההכנה לשירות הצבאי ואת השירות הצבאי היא על ידי פירוט של מהלך השירות והקורסים השונים אותם תדרשו לעבור במהלכו. מסלול קצונה ייעודית כוללת את הדברים הבאים:


·טירונות- 10 שבועות רובאי 03.

·קורס חניכי קק"צ- 10 שבועות.

·קורס חילוץ, טיהור, גילוי וזיהוי- 9 שבועות

·לימודי מקצועות העורף- 5 שבועות.

·הכנה חילית- 12 שבועות.

·קציני יבשה- 13 שבועות


חשוב לקחת בחשבון שיכולים להיות שינויים במסלול הקצונה הייעודית ולכן חשוב לברר ישירות מול האחראים על המסלול בצה"ל בסמוך להחלטה שלכם האם להתחיל מסלול קצונה ייעודית או לא.


פוטנציאל גבוה להצלחה בתפקיד


יש לקחת בחשבון שצבא הגנה לישראל מאתר מועמדים שלהם יש פוטנציאל גבוה להצליח במסלול זה. הוא מאתר אותם לפני הגיוס ומייעד אותם להיות חלק מתשתית העלית של צה"ל, הקצינים של צבא הגנה לישראל. תשתית זו מורכבת מאנשים שמשתייכים אל קבוצת איכות גבוהה ובעלי כישורים ויכולות של מנהיגים. כלומר אנשים שיכולים להוביל אחריהם את הפקודים שלהם היישר אל ביצוע משימה זו או אחרת והצלחה בה. אם בעבר רבים ביטלו את פיקוד העורף וזאת משום שהם רצו להשתייך אל היחידות הלוחמות, כיום הם מודעים לעובדה שפיקוד העורף חשוב לא פחות בעיקר בתקופה בה הטכנולוגיה מתקדמת וצעדים צבאיים רבים נעשים באמצעות מערכות ממוחשבות.

מודעות אחרונות שפורסמו באתר

כיוונון אנרגטי בעקבות ליקוי החמה סדנת מעברים קסומים וטרנסהילינג

סדנת מעברים קסומים וטרנסהילינג שישי 12/4/24 12:30 - 15:30 אולם תנועה, בית יסמין, שער העמקים יהושע מתרגל כוונה, רפואה סינית מ-1989, טרנסהילינג מ-1991, מעברים קסומים מ-1998. בסדנא נתרגל השקטה של הראש כדי להגיע למצב טרנס המאפשר שקט, הרפיה וריפוי. הסדנא תכלול התמתחויות, מתיחות, תרגילי תשומת לב, השרשה, מעברים קסומים, כניסה ויציאה מטרנס. עלות - 150 - מפונים וחיילים - 10 בלבד נא לאשר השתתפות בהקדם! תודה ולהתראות יהושע שלן 0507111856

ריטריט יוגה "השקט הפנימי"

חג הפסח חג הנקיונות אז ניקנו את הבית 🧹 אבל מה עם ניקוין פנימי?? אני מזמינה אותך לריטריט של יומיים שלמים 24-25 חול המועד פסח במקום שנקרא יער המאכל בבית לחם הגלילית (מקום קסום✨🌱)

המדור החדש של נילי קרן להשקעות נדל"ן

לצפיה בכתבות המדור, כנסו למאמרים של נילי קרן בלשונית המאמרים

הרשמו לקבלת עידכונים ומבצעים למייל