מגזניום- חשוב לדעת

מהו המגנזיום וכיצד הוא מסייע לבריאותינו? מהם המקורות ליצירתו בגופנו וכיצד תעשיית המזון המתועש מונעת זאת? כל מה שחשוב לדעת על המגנזיום בשורות שלפניכם.

 

מגנזיום


המגזניום הינו מינרל המופיע בגוף האדם בכמויות משמעותיות והוא בעל חשיבות רבה לתפקודו התקין של הגוף. בתהליכים הפיזיולוגים המתרחשים בכל עת בגופנו, המגזניום קשור לאנזימים שונים האחראיים על תהליכי הפירוק והבנייה של תאי גוף, וכמו כן, הוא קשור לפעילותה של מערכת השרירים בגוף והוא מסייע רבות להפריית השרירים לאחר פעילותם.

 

מהם מקורות המגנזיום?

המקורות ליצירת מגנזיום נמצאים במזונות שונים כגון: ירקות ירוקים (בעיקר תרד וברוקולי), שקדים, בננות, אגוזים, קטניות (בעיקר שעועית ואפונה), דגנים מלאים ואף בשוקולד מריר. מזונות בהם המגנזיום מצוי בכמויות פחותות כוללים מוצרי בשר ומוצרי חלב. מוצרים נוספים בהם קיים מצבור עשיר של מגנזיום כולל בין היתר: מוצרי סויה ואבוקדו.

 

מחסור במגנזיום כיצד הוא נוצר?

 

המחסור במגנזיום נוצר בשל צריכה מופחתת של מזונות שעתירי במינרל זה וצריכה מוגברת של מזון מתועש בו כמעט ולא קיים המינרל. הצריכה היומית של המגנזיום עומדת על 320-420 מ"ג ביום, ומכיוון שרבים מאיתנו אינם מקפידים על צריכת מזונות עתירי מגזניום במסגרת התפריט היומי, קיימת חשיבות רבה לאספקתו באמצעות תוספי תזונה כאלו ואחרים, וזאת בעיקר במידה והינכם צורכים כמויות גדולות של מזון מתועש.

 

חשוב שתדעו: המגנזיום אותו אנו צורכים באמצעות המזון אותו אנו אוכלים איננו נספג במלואו בגוף, וגם המגנזיום הנספג בגופנו עלול להיות לא אפקטיבי בשל מזונות מתועשים אותם אנו צורכים.

 

מחסור במגנזיום בניגוד למחסור בויטמינים אחרים בגופינו, מורגש באופן מיידי בכל הנוגע לתפקודו התקין של הגוף, כאשר בין יתר תסמיני המחסור במגנזיום נכללות תופעות כגון: כאבי ראש, בחילות ושלשולים. מחסור משמעותי במגנזיום עלול להוביל לתופעות כגון: בלבול, נוקשות בשרירים ובמקרים חמורים יותר אף למוות. עצבנות יתר ומצב רוח ירוד מהווים אף הם תסמינים לכך שגופכם אינו צורך את כמות המגנזיום הרצויה, ובקרב נשים הדבר עלול לבוא לידי ביטוי גם בכאבים חריפים במהלך המחזור החודשי.

 

צריכת מגנזיום באמצעות תוספי תזונה הינה פעולה מומלצת לכל אחד ואחת מאיתנו, ובעיקר לקבוצות האוכלוסייה הבאות: נוטלי תרופות הגורמים לאיבוד מינרל זה, חולי סכרת, אנשים הסובלים מבעיות ספיגה, אוכלוסיית הגיל השלישי, אנשים הסובלים מרמות נמוכות של סידן בדם וגם בקרב אלכוהוליסטים.

 

מגנזיום וספורט


בשל תפקידו המרכזי במערכת השרירים של גופנו, המגנזיום הינו מינרל חיוני לספורטאים ולעוסקים בפעילויות ספורט מתונות. הוא אחראי בין היתר על ייצור האנרגיה בגופנו, הרפיית השרירים ומניעת התכווצויות, מאבד מהאפקטיביות שלנו כאשר גופנו מפריש זיעה ושתן, ולכן, לכל אילו מביניכם העוסקים בפעילות ספורטיבית כזו או אחרת או בכל פעילות מאמץ אחרת, מומלץ להשיב את כמויות המגנזיום אותן אתם מאבדים בעת מאמץ.

מודעות אחרונות שפורסמו באתר

טיולים מזמרים בליווי גיטרה ושירונים - ד"ר איתי פלאות, מורה דרך מורשה

טיול מזמר בנימינה אהוד מנור אריק איינשטיין נעמי שמר רחל המשוררת על גבעות שייח אבריק

השתתפות כלכלית משמעותית בטיפול עבור אנשי מילואים ומשפחותיהם

"מגויסים למילואים" משרתות ומשרתי מילואים יקרות.ים! במסגרת תוכנית ״מגויסים למילואים״ - המעטפת הלאומית למשרתות ומשרתי המילואים, נוספו מענים חדשים במיוחד עבורכם.ן ועבור בני משפחותיכם.ן. תנאי הזכאות: אלו השירתו לפחות 30 ימים בצו 8 זכאים להשתתפות חד פעמית של עד 1,500 ש״ח בגין טיפול זוגי ולהשתתפות חד פעמית של עד 1,500 ש״ח בגין טיפול נפשי, בכפוף להגשת קבלות. התשלום יבוצע באמצעות תלוש השכר הצה״לי ב-1 בכל חודש, החל מחודש מרץ, למגישים.ות עד מועד גזירת השכר של החודש הקודם. להגשת בקשה להשתתפות בטיפול נפשי: https://go.idf.il/MilNafshi להגשת בקשה להשתתפות בטיפול זוגי: https://go.idf.il/MilZugi מצורפת איגרת בנושא: https://go.idf.il/o9e9z5m5a3 בשבילכם.ן ועבורכם.ן, אגף כוח האדם

צילומי משפחות

סשן צילומי משפחות חגיגי ומקצועי

דפנה - עיסוי מקצועי בקריות

מגוון טיפולים אלטרנטיביים לגוף ולנפש. עיסוי שוודי, עיסוי רפואי, עיסוי משולב. טיפול להפגת מתחים, להמרצת מחזור הדם,ועוד

שרים טהרלב עם ענת ואלכס

הפעלת שירת רבים עם שירון ביד עם ענת ואלכס, עם שירי יורם טהרלב

הרשמו לקבלת עידכונים ומבצעים למייל