כל מה שצריך לדעת לפני שנוסעים למזרח הרחוק

המנטאליות והתרבות של המזרח הרחוק שונה לחלוטין מכל מה שאנחנו מכירים. לכן כדאי לדעת לאן נוסעים ולהכיר את האפשרויות הקיימות

 

בעולם המערבי ובישראל נהוג להתייחס לאזורים של מזרח אסיה ודרום-מזרח אסיה כיעדי "המזרח הרחוק". באזורים הללו נמצאות בין המדינות היפות ביותר בעולם, בעיקר עבור מי שיודע לתכנן בצורה נכונה את הטיול או החופשה. כדאי להיערך מראש מבחינת תקופה ולשים לב לתנאי מזג האוויר.


האפשרות הראשונה היא לצאת לטיול לבד. זו אפשרות שמתאימה למי שאוהב לטייל ללא שותפים, רוצה לשמור על עצמאות ולא מעוניין שיחליטו עבורו על אטרקציות או לוח זמנים. ברוב היעדים במזרח הרחוק גם ניתן למצוא אמצעי תקשורת עם המקומיים ולגלות פעילויות מיוחדות.


אפשרות שנייה היא לצאת לטיול במתכונת של שותפים, כאשר הבחירה היא בין שני אנשים או בני זוג, שלישייה וארבעה ומעלה. טיולים בקבוצות גדולות יתאימו למי שמכיר היטב את חברי הקבוצה ויכול למצוא איתם תחומי עניין משותפים, בעוד בני זוג לעיתים בוחרים במזרח הרחוק כיעד הראשון שלהם לטיול המשותף. דווקא המתכונת של טיול בשלישייה היא הנפוצה ביותר, בעיקר בקרב ישראלים וחיילים משוחררים. הבעיה היחידה שעלולה להתעורר קשורה להסדרי השינה ובחלק מהמקומות גם לאמצעי התחבורה שזמינים עבור התיירים.

 

מה לגבי טיול מאורגן?


עוד אפשרות אטרקטיבית שמציעה שורה ארוכה של יתרונות היא טיול מאורגן לסין וליעדים אחרים במזרח הרחוק. קודם כל, בטיול כזה אתם לא צריכים לדאוג לכלום מלבד מזוודה, כרטיס אשראי וחגורת כסף מזומן.

 

מעבר לכך, המזרח הרחוק הוא בין היעדים היחידים בעולם שבו טיול מאורגן הוא הדרך הכי טובה לראות כמה שיותר מקומות. בטיול מאורגן במזרח הרחוק ניתן לנצל היטב כל רגע מהחופשה ולחזור לארץ עם חוויות לכל החיים. הטיול המאורגן יוצא למזרח הרחוק לכל אורך השנה. אפשר לקבל עליו המלצות מחברים או לצרף בני משפחה.


מתי כדאי להגיע למזרח הרחוק?


מבחינת אקלים, העונות היבשות הן בין אוקטובר לאפריל, לעומת העונה החמה שמתקיימת בין אפריל למאי. העונה הרטובה היא בין יוני לספטמבר ובה יורדים גשמי המונסון ברוב אזורי המזרח הרחוק.


באוקטובר עד נובמבר מומלץ לטייל במקומות צפוניים יחסית כמו סין, יפן וקוריאה, בעוד בדצמבר עד פברואר אפשר להגיע גם לכל שאר המקומות. יש להביא בחשבון את העומס התיירותי בחודשים הללו ואת העובדה שבמדינות רבות באסיה מדובר על עונת שיא מבחינת כמות מטיילים.


חוץ מזה, בין פברואר לאפריל אפשר לטייל באזורים שונים כדי לראות פריחה אביבית ובאפריל עד מאי להגיע לחופים, לגבעות ולהרים או לערוך טרקים באזור ההימלאיה. בחודשים יוני עד ספטמבר צפויה העונה הגשומה לבטל את רוב תכניות הטיול, למעט כפרים חקלאיים ואתרים של מקורות מים כמו נהרות ומפלים.

מודעות אחרונות שפורסמו באתר

הזמנה למפגש-תהליכי יצירה- תהליכי טיפול והסיבים המחברים ביניהם

שבת אמנים היא הזדמנות למפגש ולשיח סביב יצירה, השפעתה ומקומה בחיינו. מוזמנים

סדנת מעברים קסומים וטרנסהילינג שישי 10/5/24 12:30 - 15:30

סדנת מעברים קסומים וטרנסהילינג שישי 10/5/24 12:30 - 15:30 אולם תנועה, בית יסמין, שער העמקים

מומו וגנבי הזמן ביער בטבעון

פשוט תיאטרון יער מציג: חוויה תיאטרלית ביער בהשתתפות 9 שחקנים ומוזיקאים

אביב ביער בטבעון

פשוט תיאטרון יער מציג שלוש הצגות ביער בטבעון

להכיר את תטא הילינג - סדנת היכרות מתוך העולם הפרטי והניסי שלי

אני פותחת דלת לעולם שלי🌈 💛איך אני פגשתי את תטא הילינג 💛איך זה ריפא אצלי גידול ואותי בכל התחומים 💛איך זה הפך להיות החיים שלי 💛ומה הדברים שאני פוגשת ביום יום שלי 💛איזה ניסים נכנסו ונכנסים לחיים שלי

הרשמו לקבלת עידכונים ומבצעים למייל