ביטוח רכב: אילו סוגים קיימים ומה ההבדלים ביניהם

החוק בישראל מחייב נהגים לרכוש ביטוח רכב וניתן לשדרג אותו עם ביטוח מקיף וצד ג'. כדאי לבחור חברת ביטוח לפי גובה הפרמיה, ניסיון קודם, מדיניות ניהול התביעות ומספר התשלומים שהחברה מאפשרת. מתלבטים בין החברות? הנה כל המידע שיעזור לכם

 

פקודת רכב מנועי בישראל קובעת שכל רכב צריך להיות בעל ביטוח רכב בתוקף. ביטוח חובה נועד לכסות נזקי גוף של הנוסעים ברכב, לרבות הנהג, ושל הולכי רגל. הכיסוי שניתן במסגרת ביטוח חובה כולל הוצאות רפואיות, פיצוי בגין פגיעה ביכולת ההשתכרות (עד תקרה מסוימת שנקבעת גם היא על פי החוק ומתעדכנת על ידי נציגי משרד האוצר ואגף הביטוח) ופיצוי בגין כאב וסבל.

 

סוג נוסף ומטבע הדברים פחות נפוץ של ביטוח, בגלל שהוא לא חובה, הוא ביטוח רכב מקיף. זהו ביטוח לרכוש והוא מכסה נזקים כאלה בלבד. ביטוח רכב מקיף מאפשר לנהג לקבל פיצוי כספי בגין נזקים שנגרמו לרכב שלו לאחר תאונה. הפוליסות בביטוח מקיף מבוססות על נוסח תקני שמופיע בתקנות משרד האוצר, אך חברת הביטוח רשאית לשנות את הנוסח – כל עוד השינוי של הפוליסה התקנית הוא אך ורק לטובת המבוטח.


סוג שלישי של ביטוח רכב נקרא צד ג'. כמו ביטוח מקיף, גם כאן מדובר על פוליסה שמטרתה להעניק פיצוי על נזקים שנגרמים לרכוש. עם זאת, ביטוח צד ג' מכסה נזקי רכוש שנגרמו לצד שלישי ועד הסכום הנקוב בפוליסה. את הביטוח הזה מפעילים לאחר תאונה באשמתו של המבוטח ובמקרה ונגרם נזק לרכב אחר, לציוד פרטי של אדם מסוים, לרכוש ציבורי או לכל ציוד של צד ג' כלשהו.

 

איך בוחרים חברת ביטוח?


היכרות עם ההבדלים בין ביטוח חובה, ביטוח מקיף וביטוח צד ג' היא רק השלב הראשון בבחירת פוליסת ביטוח עבור נהגים בישראל. השלב השני הוא בחירת חברת ביטוח שתציע את הפוליסה המשתלמת והאטרקטיבית ביותר. התחרות בין חברות הביטוח בארץ פועלת לטובת הלקוחות, אך מצד שני היא גם מחייבת אותם להכין היטב את שיעורי הבית.


בחירת פוליסת ביטוח מתבצעת בראש ובראשונה לפי גובה הפרמיה. עלות הפרמיה היא פונקציה של מידת הסיכון מצד חברת הביטוח, ולכן נהגים צעירים או חדשים למשל משלמים הרבה יותר מנהגים ותיקים בלי רקע של תאונות. עם זאת, חברת ביטוח מסוימת יכולה לספוג עלויות פרמיה כדי לגייס לקוחות חדשים ולשכנע אותן לרכוש דרכה את הפוליסה.


את חברת הביטוח בוחרים גם לפי ניסיון קודם ומדיניות ניהול התביעות. מי שאין לו ניסיון עם חברה מסוימת יכול לקבל עליה המלצות מלקוחות ומבוטחים אובייקטיביים. לבסוף כדאי גם להכניס למערכת השיקולים את מספר התשלומים שהחברה מאפשרת לטובת תשלום דמי הביטוח. כך ניתן לחסוך בהוצאות בלי לוותר על תחושת הביטחון.

מודעות אחרונות שפורסמו באתר

סדנת הכשרה להנחיה עם קלפי האגדה Legend of Life

ארגז כלים להנחיה מהאגדות 120 קלפים מוטיבים גלויים וסמויים, שמאפשרים ליצור תהליכי הנחייה מרתקים, שמאירים את המודע ומעוררים את הלא מודע. רעיון מוביל רעיון מתודולוגיה מודולרית ייחודית, שמאפשרת בקלות, ליצור שפע רעיונות במגוון נושאי תוכן ותחומי עניין. תופתעו לגלות פאזל של אפשרויות, עם צירופים ושילובים מלהיבים

תחזייקי לי ת'לב - הופעת סלון 13.6.24

הופעה משותפת של אורי ואיה אלוני, שירים מקוריים בעברית. ההופעה פורצת את גבולות הז'אנר, תמצאו בה המון פעלולים, נגינה על 10 כלי נגינה כולל נבל אירי, דף נייר, לופר והפתעות, ריקוד, משחק תיאטרלי, אילתור ושיתוף אינטרקטיבי של הקהל, כמובן סיפורים אישיים וחשופים במיוחד, והרבה הומור

חזון של אהבה

סדנה בת 3 שעות עבור נשים שמעוניינות להעצים או ליצור אהבה בחייהן. מתאים לנשים שרוצות זוגיות ולנשים שנמצאות בתוך זוגיות

קורס תכנון גינות

10 מפגשים של ידע וכלים שיעזרו לכם לשדרג את הגינה שלכם. הקורס בשיתוף משתלת יגור ייפתח ביום ו' ה-3.5.24 בין השעות 9:00-11:30

הרשמו לקבלת עידכונים ומבצעים למייל