היתרונות בהקמת סוכת אבלים

כאשר אדם נפטר, מדובר בסיטואציה עצובה מאוד, אשר תמיד לקרובים לאותו אדם, המחויבים לשבת עליו שבעה לא קל בכלל להתמודד עמה. הלוויה, הכוללת אחריה את שבעת ימי האבל, הינם רצף אירועים קשה המסב עומס רגשי משמעותי לכל מי שיושב שבעה. מאחר שכאשר יושבים שבעה, מגיעים מנחמים רבים בכדי להביע את צערם ולהשתתף בצערכם, וודאי לא מעט מהאנשים אשר יושבים שבעה חושבים שביתם הפרטי הוא המקום לקבל את פני המנחמים הרבים המגיעים במהלך השבעה. לכן, אם אתם מחפשים מקום אחר להכיל בו את כל המנחמים אשר מגיעים במהלך השבוע, תוכלו להיעזר בסוכת אבלים אשר תוקם עוד לפני הלוויה, אשר תוכלו להגיע אליה לאחר הלוויה, לשבת בה שבעה ולקבל את המנחמים אשר מגיעים לנחם אתכם.


מהי סוכת אבלים?


סוכת אבלים, לרוב תהיה כמו סוכה רגילה, רק הרבה יותר גדולה. הסוכה היא מעין אוהל גדול, המושתת על כמה יסודות מברזל. האוהל יציב וגדול וניתן לאכלס בו לא מעט אנשים, גם במהלך השבעה וגם לצורך תפילות, אזכרה בתום השבעה ועוד. ישנם אוהלים בגדלים שונים, אשר ניתן לקבל בהתאם לגודל משפחה היושבת שבעה ובהתאם לכמות האנשים אשר יגיעו מדי יום ביומו אל האוהל, בכדי לנחם, בכדי לערוך תפילות ושיעורי תורה ועוד. סוכת אבלים היא דרך מצוינת לשבת שבעה, להכיל את כל המנחמים וכל זה, מחוץ לביתכם הפרטי. כך שמצד אחד תוכלו לקבל מנחמים באוהל ומצד שני, תוכלו לעיתים לנוח בביתכם בפרטיות, כאשר אתם זקוקים לכך.


היתרונות בהקמת סוכת אבלים


להקמת סוכת אבלים ישנם יתרונות שונים. ראשית כל, סוכת אבלים מהווה את המרחב, עבור תפילות שונות הנערכות בימי השבעה, עבור קבלת מנחמים אשר מגיעים לנחם את יושבי השבעה, עבור שיעורי תורה אשר נערכים במקום וכמובן, עבור קיום האזכרה בתום ימי השבעה. לא כל אדם מעוניין שביתו יהפוך למוקד התקהלות בעקבות שבעה שהוא יושב. מכיוון שלאנשים אשר יושבים שבעה, יש חיים פרטיים לרוב, ישיבת שבעה בביתם הפרטי תעיב על חיי השגרה של שאר בני הבית ולכן, כאשר ישנו את האוהל אשר ניתן לשבת בו חלק מהיום ולקבל את המנחמים, הדבר יוצר נוחות משמעותית לאדם אשר יושב שבעה. אין ספק שכיום רבים בוחרים בסוכת אבלים כאשר הם צריכים לשבת שבעה על אדם שנפטר.


מהיכן ניתן להשיג אוהל?


כיום, ניתן להשיג באופן חינמי או במחירים זולים יחסית,השכרת אוהל אבלים מיועד לצורך שבעה, למשך שבעה ימים. האוהלים מוצעים לרוב בעיריות או במוצעות אזוריות, אשר מסייעות לכל מי שיושב שבעה לעשות זאת בקלות, עד כמה שניתן.


במידה ואתם מעוניינים להזמין אוהל אבלים רצוי מאוד לא לשכוח את המוצרים הנילווים כגון שולחנות, כסאות, מאווררים (במידה וקיץ) וכו..


רבים בוחרים כיום בסוכת אבלים, כמקום הרלוונטי לצורך ישיבת שבעה על הנפטר, קיום שיעורי תורה גדולים, קיום תפילות שונות במהלך היום, אזכרה בתום השבעה וכמובן, קבלת המנחמים הרבים אשר מגיעים במהלך היום במטרה לנחם את יושבי השבעה.

מודעות אחרונות שפורסמו באתר

צילומי משפחות

סשן צילומי משפחות חגיגי ומקצועי

"הנסיך הקטן" ביער בטבעון

עיבוד של תאטרון היער לספר של אנטואן דה סנט אקזופרי. הנסיך הקטן מגיע מכוכב אחר, קטן כל כך שבכל רגע אפשר לראות בו זריחה ושקיעה. בדרכו אל כדור הארץ הוא מגיע לכוכבים שונים בהם יש לו מפגשים עם דמויות שמגלות לו עולם אחר מזה שהכיר. כשהוא מגיע אל כדור הארץ, המפגשים הופכים להיות מרגשים ומשני חיים.

כישורי חיים בצמתים משמעותיים - התנהלות כלכלית וכלים מעשיים

קורס שבו נדבר על התנהלות כלכלית נכונה ותכנון מדוייק של הצרכים של כל משתתף ויישומם בפועל. בקורס נעניק ארגז כלים שיאפשר התנהלות אחראית, נבונה ובוגרת בתחום הכספים בשילוב כלים מתחום האימון שיאפשרו תכנון נכון של מסלול החיים.

יריד אומנות וקולינריה באתנחתא

כל יום חמישי בין 16:30-18:30 תוכלו למצוא מכל הטוב באתנחתא. סבונים, לחמים, וקימצ'י בעבודת יד. ירקות ופירות ישר מהחקלאי, פרחים מקסימים לחג ועוד!

משחק הרפתקה בבנימינה מושבה

🔹מגיעים לנקודת הזינוק , בגן יד לבנים 🔹מתחברים לאפליקציה ייעודית 🔹מקבלים הסבר קצר 🔹יוצאים להרפתקה כיפית ברחובות הסמוכים 🔹פותרים חידות ומבצעים משימות

הרשמו לקבלת עידכונים ומבצעים למייל