חושבים לפתוח עסק? כל מה שכדאי לדעת

פתיחת עסק כרוכה בהתנהלות מול הרשויות, היכרות עם האתגרים המרכזיים שמאפיינים כל תחום עיסוק והתייעצות עם אנשי מקצוע. רגע לפני שאתם יוצאים לעצמאות, קבלו את המדריך שימנע טעויות מיותרות


שכירים שנמאס להם להתחייב למקום עבודה מסוים ויזמים שמעוניינים לנסות דברים חדשים יכולים לפתוח עסק. צעד מן הסוג הזה כרוך בתכנון מקדים והוא מחייב התייחסות לשורה ארוכה של שיקולים. בהיבט הבירוקרטי, כדאי להתחיל עם פעולות מול הרשויות. יש לדאוג לרישום חברה בע"מ אצל רשם החברות, לרישום שותפות אצל רשם השותפויות, לפתיחת תיק במע"מ, לפתיחת תיק במס הכנסה, לפתיחת תיק במוסד לביטוח לאומי ולפתיחת חשבון בנק עסקי.


עם זאת, לא כל הפעולות המצוינות לעיל הן חובה עבור כל מי שרוצה לפתוח עסק. רישום חברה בע"מ למשל אינו רלוונטי עבור שכירים שיוצאים לעצמאות עם עסק קטן, בעוד פתיחת חשבון בנק עסקי מתבצעת לצרכי נוחות בלבד ואין לה משמעות מבחינת מיסוי.

 

הכירו מראש את האתגרים המרכזיים 


הדגש העיקרי צריך להיות על היכרות עם האתגרים המרכזיים. מאות עסקים חדשים נסגרים בשנה הראשונה שלהם בגלל חוסר היערכות מצד הבעלים. הנתונים כמובן שונים בין תחומי המזון ומשקאות, השירותים, הטכנולוגיה והאינטרנט ועוד, אבל כדאי להכיר אותם כדי לזהות בזמן את הדגלים האדומים.


האתגר המרכזי שעומד בפני בעלים חדשים הוא שמירה על פעילות שוטפת לפי מסגרת תקציב שמוגדרת מראש. כל בעלי העסקים רוצים להרוויח בגדול, אבל רק מעטים מתאזרים בסבלנות הנדרשת על מנת להשיג את המטרה. התקציב של העסק בשנה הראשונה אמור לשמש כסוג של מצפן ולהתוות את הדרך. רק כך ניתן מצד אחד להימנע מהוצאות מיותרות, ומצד שני לעמוד ביעדי התכנית העסקית עד שעולים על הנתיב המהיר להצלחה.


עם מי מתייעצים לפני פתיחת עסק? 


אתם לא חייבים לעבור לבד את הדרך הארוכה של פתיחת עסק ויציאה לדרך עצמאית. רוב העסקים המצליחים שנמצאים סביבכם נהנו משירותי ייעוץ. שירות מן הסוג הזה מעניק פרספקטיבה חיונית לצמתים מרכזיים שאליהם מגיע העסק החדש, הוא משרת רק את האינטרסים שלכם והוא גם עולה בקנה אחד עם התכנית העסקית כפי שהגדרתם אותה מראש.


יש הרבה גורמים שאיתם אפשר להתייעץ לפני פתיחת עסק. משרד הכלכלה והתעשייה לדוגמא מפעיל את הסוכנות לעסקים קטנים ובינוניים, שבה אנשי מקצוע שישמחו לעמוד לרשותכם ולעדכן אתכם לגבי הטבות, מבצעים, רישיונות והיתרים לעסק, שיקולי מיסוי וכלי סיוע ליזמים.

 

במקביל, ישנם שירותים שניתנים על ידי יועץ ארגוני. זהו איש מקצוע שנדרש להיות בעל תעודת תואר שני בייעוץ ארגוני ויש לו את כל הידע הנדרש כדי לסייע לכם בשלבים הראשונים. בסופו של דבר, השילוב בין הניסיון המעשי והידע התיאורטי הוא זה שיעניק לכם יתרון מול המתחרים.


מודעות אחרונות שפורסמו באתר

תחזייקי לי ת'לב - הופעת סלון 13.6.24

הופעה משותפת של אורי ואיה אלוני, שירים מקוריים בעברית. ההופעה פורצת את גבולות הז'אנר, תמצאו בה המון פעלולים, נגינה על 10 כלי נגינה כולל נבל אירי, דף נייר, לופר והפתעות, ריקוד, משחק תיאטרלי, אילתור ושיתוף אינטרקטיבי של הקהל, כמובן סיפורים אישיים וחשופים במיוחד, והרבה הומור

מסלולים באזור טבעון והסביבה - נחל קישון

נחל הקישון בשיא תפארתו. עם הילדים, עם חברים, עם הכלבים. בנחת.

מומו וגנבי הזמן ביער בטבעון

פשוט תיאטרון יער מציג: חוויה תיאטרלית ביער בהשתתפות 9 שחקנים ומוזיקאים

מתלבשות בשנייה

בגדי מותגים ואקססוריז יד שנייה

השתתפות כלכלית משמעותית בטיפול עבור אנשי מילואים ומשפחותיהם

"מגויסים למילואים" משרתות ומשרתי מילואים יקרות.ים! במסגרת תוכנית ״מגויסים למילואים״ - המעטפת הלאומית למשרתות ומשרתי המילואים, נוספו מענים חדשים במיוחד עבורכם.ן ועבור בני משפחותיכם.ן. תנאי הזכאות: אלו השירתו לפחות 30 ימים בצו 8 זכאים להשתתפות חד פעמית של עד 1,500 ש״ח בגין טיפול זוגי ולהשתתפות חד פעמית של עד 1,500 ש״ח בגין טיפול נפשי, בכפוף להגשת קבלות. התשלום יבוצע באמצעות תלוש השכר הצה״לי ב-1 בכל חודש, החל מחודש מרץ, למגישים.ות עד מועד גזירת השכר של החודש הקודם. להגשת בקשה להשתתפות בטיפול נפשי: https://go.idf.il/MilNafshi להגשת בקשה להשתתפות בטיפול זוגי: https://go.idf.il/MilZugi מצורפת איגרת בנושא: https://go.idf.il/o9e9z5m5a3 בשבילכם.ן ועבורכם.ן, אגף כוח האדם

המדור החדש של נילי קרן להשקעות נדל"ן

לצפיה בכתבות המדור, כנסו למאמרים של נילי קרן בלשונית המאמרים

הרשמו לקבלת עידכונים ומבצעים למייל