מרכזי מבקרים מומלצים באזור הצפון

מטיילים באזור הצפוןנוסף על הנוף המשגעכדאי להעשיר את חוויית הטיול בביקור במרכזי המבקרים המומלצים באזור הצפוןמתנובת החקלאות המשובחת ועד לגנים הבהאיםדרך תרבות עכשווית ושחזור המורשת ההיסטורית  היכן מומלץ לבקר כשמטיילים בצפון?


ארץ זבת חלב ודבש


כידועאזור הצפון עשיר בחקלאות ובגידוליםומרכזי מבקרים רבים מציעים את מיטב היבוליםהפירות והתוצרתבתיבולם ובהעשרתם של אמצעי המחשה ותצוגות מגוונותאחד המקומות המסמלים את החזון החלוצי שהתגשם הוא מרכז מבקרים תמר כנרתהמציע מגוון רחב ואיכותי של תמרים עסיסיים ומוצריהםבמקום ניתן לקנות תמרים וממרחים בריאים ישירות מחנות המפעלוכן ללגום כוסית יין מקומית ולצפות בסרטון היסטורי קצר המגולל את תולדות המקוםמיסודה של קבוצת כנרת.

 

עוד מקום מומלץ ונפלא שבו תוכלו לטעום ולרכוש שמן זית מקורי הוא מרכז המבקרים של משק יובלהממוקם ביישוב הירוק והציורי כרם מהר"לבנוסףאי אפשר שלא להזכיר את חוות התבלינים בבית לחם הגליליתהמציעה חוויה מעוררת של ניחוחותטעמים וצבעים בין שדות התבלינים הטריים.

 

להרוות את הנפש ביופי


אמנם הטבע הפראי של אזור הצפון מרשים ביותר בפני עצמואך לא פחות ממנו מרהיב ביופיו הטבע המעוצב בידי אדםאחד המקומות המלהיבים לבקר בהם בהקשר זה הוא אתר הגנים הבהאים בחיפההבנוי למרגלות הר הכרמל. הגנים המטופחים והמעוצבים ביד אמן מקרינים יופי עוצר נשימה, המודגש על ידי נוף המקדש ברקע חופי הים הכחול.

 

מעט דרומה משםבזיכרון יעקבתוכלו לסייר בגנים נפלאים נוספים וידועים לא פחות בזכות יופיים הפורח  הלא הם גני הברון ברמת הנדיבעוד בהקשר של החיבור בין טבע אדם ונוף, מומלץ לבקר בגן הסולארי בבנימינה, ששם לו למטרה להמחיש את חשיבות ניצולה של אנרגיית השמש לצד ערכים אקולוגיים נוספים, באמצעות מיצגים וסיורים מודרכים.

 

להתחבר למורשת


כמעט כל מקום ופינה בארץ שזורים בתולדות עמנו ועמים נוספים שחיו כאןשמומחשים ומונצחים באתרי מורשת רבים ומגווניםכזה הוא בית המאירי ברובע היהודי בצפתהמשחזר את חיי היהודים בעיר במהלך 200 השנים האחרונותבשילוב מוצגים כמו חפצי לבושכלי בית וחדרים אופייניים לתקופות עברוכפר נצרת הוא מרכז משוחזר נוסף, אשר מציג את אורח החיים בארץ בכלל ובנצרת בפרט בתקופה שלאחר נפילת האימפריה הרומית. ראוי לציון גם מחנה המעפילים בעתלית שבו מוצג שחזור מחנה המעצר הבריטי ומוקרן סרט היסטורי אודות פריצת הפלמ"ח למקום באוקטובר 1945.

 

תרבות ואומנות


כפר האמנים עין הוד הוא דוגמא נהדרת למקום שבו שלל סוגי האמנויות פורחות ובאות לידי ביטוי מקורי ומגווןבין היתר תוכלו לבקר באמפיתיאטרון שבו מתקיימים מופעי מוסיקהבגלריית האומנים המקומייםבבית גרטרוד קראוס ובמוזיאון ינקו-דאדאעוד מומלץ להגיע לבקר בגלריות האמנים בעיר העתיקה בצפתהמציעות ממיטב היצירה המקומית לנוף ההרים הגליליבאווירת קדושה הייחודית למקום.

מודעות אחרונות שפורסמו באתר

סדנת נרות

סדנת נרות ריחניים משעוות סויה .

מעגל גברים פתוח ומאפשר

הצטרפו אלינו למעגל הגברים בקרית טבעון כל שבוע ביום שלישי בין 20:30 ל-22:30. מעגל פתוח לכל גבר שמחפש להתחבר, לשתף ולשמוע. בואו להיות חלק משיחות עמוקות, שיחות קלות ולהכיר אנשים חדשים - הכל באווירה פתוחה וחברתית. אין הנחיות, אין תשלום ואין צורך להכין מראש. פשוט בואו והצטרפו - אתם מוזמנים!

שירותי סיעוד מותאמים אישית לצרכים

שרותי סיעוד מותאמים אישית ולצרכים המשתנים עוברים עלינו זמנים קשים. אך גם כאשר המלחמה מתנהלת בדרום ובצפון אנחנו רואים את החוסן של האזרחים. בזמנים כאלה חשוב לדעת כי קיימת אפשרות לקבל עזרה סיעודית מותאמת אישית. כאשר יש קושי לתפקד באופן חלקי או מלא יותר, יש בעמק צוות שיכול לעזור בכל מקום ובכל זמן.

מסרגות גדולות למסירה

שלום מעונינת למסור מסרגות גדולות וטובות

מתי לאחרונה צחקת צחוק בריא ומשחרר?

נועה בן ארי כמה היינו מעריכים עכשיו שעה של צחוק וקלילות! סדנת "המאווררת" היא בדיוק הזדמנות כזו. כמו שנת צהריים מפנקת באמצע יום עבודה, כמו מסאז' טוב או קפה עם חברה טובה.

רחל ברוך ממליצה : תחנת הקמח שער העמקים

טחנת הקמח קמה היא מרכז רב-תחומי ובין קהילתי לקידום יוזמות חדשניות בתחומי החינוך, התרבות, המלאכה, האקולוגיה, המדע, האירוח וההתפתחות האישית. המקום מחבר בין אינדיבידואלים, קבוצות וקהילות ויוצר בית עצמאי לתרבות אזרחית אלטרנטיבית בצפון שמאפשר במה למוזיקאים, אמנים ורקדנים להביא תרבות איכותית לעמק