פיתוח למידה ארגונית - למה צריך את זה בכלל?

לימודים במסלול פיתוח למידה ארגונית חשובים כי הם מאפשרים להסמיך נשים לתפקידי מפתח בארגון המודרני. מה כולל התפקיד של מפתח הדרכה ואיך הוא בא לידי ביטוי בסביבת העבודה? הנה כל התשובות


פיתוח למידה הוא תחום שגדל במהירות בשנים האחרונות וכתוצאה מכך הוא גם קורץ לנשים שרוצות להשתלב בשוק העבודה. התחום עוסק באופן שבו ניתן לפתח תכניות לימוד לארגונים ומוסדות ובדרך שבה ניתן לבנות תכנית הדרכה שנתית לעובדים, מנהלים ונותני שירותים. מחקרים מראים שקיים קשר בין תהליכים נכונים של למידה ארגונית לבין שיפור הביצועים ברמות שונות של הארגון, ושבעזרת פיתוח הדרכה אפשר להגביר את המחויבות והמוטיבציה של העובדים.

 

מפתחי למידה הם נכון להיום אנשי מקצוע מבוקשים בארגונים ובחברות ייעוץ, מה שמאפשר לנשים להשתלב בתפקידי מפתח וליישר קו עם גברים בכל הנוגע לדרישות שכר ותנאי העסקה. יתרה על כך, ההכשרה במסלולי לימודים של פיתוח למידה ארגונית מקנה מיומנויות שבהן נשים יכולות להשתמש גם בהמשך הקריירה שלהן בתפקידים אחרים.


איך מלמדים ארגונים?


השאלה המתבקשת היא מה זה בכלל למידה ארגונית ולמה צריך את זה. קודם כל, מדובר על תחום שנקרא גם פיתוח הדרכה כי הוא עוסק בעקרונות הקוגניטיביים שאחראיים על למידה זכירה ואפקטיבית. מטרת תכנית הלימודים היא להקנות מיומנויות של פיתוח תוצרי למידה עבור ארגונים, מוסדות ציבוריים ועסקים.

 

שנית, קורס פיתוח למידה ארגונית מאפשר לנשים שרוצות להשתלב בעולם התעסוקה לדעת כיצד לאתר צרכים ארגוניים, מה לעשות על מנת לספק פתרון הדרכתי אפקטיבי ובאיזה שיטות הדרכה להשתמש כדי להטמיע טכנולוגיות למידה חדשות. אותן נשים מנצלות את הידע שהן מקבלות בהסמכה על מנת להגיש מועמדות לתפקידי מפתח ולגלות מעורבות בתהליכים שמשפיעים על כל הסביבה העסקית של הארגון.

 

במילים אחרות, פיתוח למידה ארגונית חשוב כי הוא מעביר את עקרונות הלמידה מהשדה הפדגוגי של בתי הספר והאוניברסיטאות לתחום העסקי והפרטי. כתוצאה מכך, נשים בעלות הסמכה מתאימות יכולות להיות מעורבות בהדרכת עובדים, ללמד את נציגי הארגון על מערכות מסוימות ולהעביר הרצאות וסדנאות.

 

מה הקשר בין למידה ארגונית והתקדמות טכנולוגית?


השנים האחרונות חידדו עוד יותר את החשיבות של פיתוח הדרכה בארגונים. אם בעבר יכלו ארגונים להרשות לעצמם להשקיע רק בחפיפה והכשרה של עובדים חדשים, הרי שכיום אין להם פריבילגיה כזו. הטכנולוגיה משתנה במהירות ויש שורה ארוכה של אמצעים מתקדמים שמשולבים בארגון המודרני על בסיס כמעט יומי. הדרך היחידה של הארגון לעדכן את העובדים בחידושים הקיימים היא להעביר אותם קורסים, סדנאות והרצאות.


כאן בדיוק נכנסות לתמונה נשים עם הסמכה בפיתוח תהליכי למידה והדרכה ארגונית. אותן נשים יכולות להציע את שירותיהן לארגונים באופן עצמאי, או להשתלב בארגון בתפקיד שכירות ועם תנאים מעולים.

מודעות אחרונות שפורסמו באתר

קורס תכנון גינות

10 מפגשים של ידע וכלים שיעזרו לכם לשדרג את הגינה שלכם. הקורס בשיתוף משתלת יגור ייפתח ביום ו' ה-3.5.24 בין השעות 9:00-11:30

רוח חדשה: מתן מורג ולהקתנו בהופעת סלון בטבעון

25.7.24 בשעה 20:00, רחוב אלונים 16א קריית טבעון מתן מורג והלהקה במופע של שירי רוח ואהבה

התעמלות אירובית במים בקיבוץ אלונים

חוג נשים לחיזוק ועיצוב כל הגוף עם כלנית מור

טיולים מזמרים בליווי גיטרה ושירונים - ד"ר איתי פלאות, מורה דרך מורשה

טיול מזמר בנימינה אהוד מנור אריק איינשטיין נעמי שמר רחל המשוררת על גבעות שייח אבריק

צמיחה עסקית גלובלית - לחברות שמעוניינות לפרוץ את גבולות הפעילות העסקית

עסקים מקומיים לרוב רוצים לפרוץ את גבולות הפעילות העסקית שלהם ברמה הארצית ובטח – ברחבי העולם ולהיכנס לשווקים חדשים. אחת הדרכים היעילות לעשות זאת היא באמצעות חברה מנוסה שעושה את זה באופן יעיל, מדויק ונכון. Q-Lingua, מספקת שירותי תרגום בכל השפות, תקשורת עסקית לצמיחה והצלחה גלובלית ושירותי כניסה לשווקים חדשים.

תקשורת שיוצרת הצלחה עסקית

המטרה:  למנף את העסק שלך על ידי הגדלת שורת הרווח באמצעות תקשורת נכונה  להיחשף לכלים מעולם גישור עסקי לניהול תקשורת אפקטיבית עם לקוחות, ספקים ושותפים - למניעת סכסוכים ופתרונות מעשיים בשטח

הרשמו לקבלת עידכונים ומבצעים למייל