פיתוח למידה ארגונית - למה צריך את זה בכלל?

לימודים במסלול פיתוח למידה ארגונית חשובים כי הם מאפשרים להסמיך נשים לתפקידי מפתח בארגון המודרני. מה כולל התפקיד של מפתח הדרכה ואיך הוא בא לידי ביטוי בסביבת העבודה? הנה כל התשובות


פיתוח למידה הוא תחום שגדל במהירות בשנים האחרונות וכתוצאה מכך הוא גם קורץ לנשים שרוצות להשתלב בשוק העבודה. התחום עוסק באופן שבו ניתן לפתח תכניות לימוד לארגונים ומוסדות ובדרך שבה ניתן לבנות תכנית הדרכה שנתית לעובדים, מנהלים ונותני שירותים. מחקרים מראים שקיים קשר בין תהליכים נכונים של למידה ארגונית לבין שיפור הביצועים ברמות שונות של הארגון, ושבעזרת פיתוח הדרכה אפשר להגביר את המחויבות והמוטיבציה של העובדים.

 

מפתחי למידה הם נכון להיום אנשי מקצוע מבוקשים בארגונים ובחברות ייעוץ, מה שמאפשר לנשים להשתלב בתפקידי מפתח וליישר קו עם גברים בכל הנוגע לדרישות שכר ותנאי העסקה. יתרה על כך, ההכשרה במסלולי לימודים של פיתוח למידה ארגונית מקנה מיומנויות שבהן נשים יכולות להשתמש גם בהמשך הקריירה שלהן בתפקידים אחרים.


איך מלמדים ארגונים?


השאלה המתבקשת היא מה זה בכלל למידה ארגונית ולמה צריך את זה. קודם כל, מדובר על תחום שנקרא גם פיתוח הדרכה כי הוא עוסק בעקרונות הקוגניטיביים שאחראיים על למידה זכירה ואפקטיבית. מטרת תכנית הלימודים היא להקנות מיומנויות של פיתוח תוצרי למידה עבור ארגונים, מוסדות ציבוריים ועסקים.

 

שנית, קורס פיתוח למידה ארגונית מאפשר לנשים שרוצות להשתלב בעולם התעסוקה לדעת כיצד לאתר צרכים ארגוניים, מה לעשות על מנת לספק פתרון הדרכתי אפקטיבי ובאיזה שיטות הדרכה להשתמש כדי להטמיע טכנולוגיות למידה חדשות. אותן נשים מנצלות את הידע שהן מקבלות בהסמכה על מנת להגיש מועמדות לתפקידי מפתח ולגלות מעורבות בתהליכים שמשפיעים על כל הסביבה העסקית של הארגון.

 

במילים אחרות, פיתוח למידה ארגונית חשוב כי הוא מעביר את עקרונות הלמידה מהשדה הפדגוגי של בתי הספר והאוניברסיטאות לתחום העסקי והפרטי. כתוצאה מכך, נשים בעלות הסמכה מתאימות יכולות להיות מעורבות בהדרכת עובדים, ללמד את נציגי הארגון על מערכות מסוימות ולהעביר הרצאות וסדנאות.

 

מה הקשר בין למידה ארגונית והתקדמות טכנולוגית?


השנים האחרונות חידדו עוד יותר את החשיבות של פיתוח הדרכה בארגונים. אם בעבר יכלו ארגונים להרשות לעצמם להשקיע רק בחפיפה והכשרה של עובדים חדשים, הרי שכיום אין להם פריבילגיה כזו. הטכנולוגיה משתנה במהירות ויש שורה ארוכה של אמצעים מתקדמים שמשולבים בארגון המודרני על בסיס כמעט יומי. הדרך היחידה של הארגון לעדכן את העובדים בחידושים הקיימים היא להעביר אותם קורסים, סדנאות והרצאות.


כאן בדיוק נכנסות לתמונה נשים עם הסמכה בפיתוח תהליכי למידה והדרכה ארגונית. אותן נשים יכולות להציע את שירותיהן לארגונים באופן עצמאי, או להשתלב בארגון בתפקיד שכירות ועם תנאים מעולים.

מודעות אחרונות שפורסמו באתר

מעגל נשים

מעגל נשים- מימוש עצמי

גבר, איך יוגה יכולה לשנות את החיים שלך?

שיעור יוגה לגברים שיעור ניסיון בחינם יום שני 26/2 7עד 8:30 בבוקר ברחוב יזרעאל 56

מעגל שירה מקודשת וקבלת שבת

שירה וניגונים עם אסי רוז . החזקה והנחייה עמית אבני

רחל ברוך ממליצה : תחנת הקמח שער העמקים

טחנת הקמח קמה היא מרכז רב-תחומי ובין קהילתי לקידום יוזמות חדשניות בתחומי החינוך, התרבות, המלאכה, האקולוגיה, המדע, האירוח וההתפתחות האישית. המקום מחבר בין אינדיבידואלים, קבוצות וקהילות ויוצר בית עצמאי לתרבות אזרחית אלטרנטיבית בצפון שמאפשר במה למוזיקאים, אמנים ורקדנים להביא תרבות איכותית לעמק