5 דרכים להפוך את המשפחה למאושרת

למרבה הצער, עם כל כמה שאנחנו אוהבים את המשפחה שלנו, היא נדחקת לקרן זווית בדרגת החשיבות שלה עבורנו. לא בגלל שהיא לא חשובה חלילה, אלא בגלל שיש לנו כל כך הרבה על הראש, שאנחנו פשוט דוחים הצידה את כל מה שלא מאד דחוף. הבעיה שזה משריש הרגלים גרועים, וגורם לנו להסתכל יום אחד על הילד, להבין שהוא גדל מתחת לאף שלנו ואנחנו בקושי היינו שם. אז מה עושים כדי להשקיע יותר במשפחה – ואיך הופכים את בני המשפחה לאנשים שכיף להם להיות ביחד? 

 ארוחות ערב מושקעות שכולם מכינים ביחד – לפחות פעם בשבוע

לא משנה אם הילדה הכי צעירה היא בת שנתיים, והגדולה כבר חיילת – כל אחד יכול לתרום את חלקו ביצירה של ארוחת ערב מושקעת, טעימה ובריאה. מעבר לחדוות האכילה ביחד, ההכנה המשותפת מזמנת לא מעט צחוקים, אווירה נעימה, והרבה אוכל טעים. אגב, גם בפינוי הכלים אפשר להשתתף ולערוך מעין משחק: לחלק את המשפחה לשני שבטים, כמו במשחק הישרדות, וה"שבט" שמסדר ומנקה ראשון את החלק שהוטל עליו הוא השבט המנצח. עוד רעיון לארוחת ערב יכול להיות המיקום השונה: על שפת היום, בגינה או בפארק. לוקחים ארוחת ערב ארוזה בקופסאות, ויושבים בחוץ במקום נעים כולם ביחד. בקיץ אפשר לערוך את הפיקניק הזה על שפת הים, ולקנח בטבילה בין הגלים – באביב ובסתיו אפשר לנצל את פינות הישיבה בגנים ציבוריים, בפארקים ועוד.

שבת של התכרבלות מול הטלוויזיה

מאחר והחורף או טו טו פה, הנה רעיון כייפי לשבת חורפית סוערת: להחליט שלא עושים כלום, לא מתאמצים להגיע לשום מקום ולא מתכננים שום דבר. מה כן עושים? מצטיידים מראש במלאי של ממתקים כייפים שכולם אוהבים לנשנש במשפחה, מכינים משקאות חמים כמו קקאו לילדים וקפה להורים, מתכרבלים כולם בסלון ומזמינים סרט שכולם אוהבים. כיום סרטי האנימציה באמת מתאימים לכל המשפחה, וסרט כמו "לשיר" יכול להתאים לכל הגילאים, כולל להורים. 

תחרות שירה וקריוקי 

כולנו אוהבים לשיר, גם אם אחרים לא ממש אוהבים לשמוע אותנו שרים. זה כיף גדול, שמשחרר את המוח והנפש. אפשר להחליט על בילוי קבוע של פעם בחודש במועדון קריוקי. כיום יש חדרי קריוקי פרטיים, שמעניקים תנאי שירה ממש מקצועניים, ואפשר לשלב את זה עם ארוחת ערב. בטוח שהילדים שלכם ישמחו לבילוי כזה ויחכו לו כל החודש, יאתרו שירים שכדאי לשיר, יאתגרו זה את זה ואתכם עם שירים קשים לביצוע ועוד. ערב כזה מניב שלל של זיכרונות נעימים וחוויה מהנה ביותר שמלווה אתכם כל השבוע. כן, גם לשמוע את אבא מזייף בסילסולים של "אלינור" בפעם החמישית זה עדיין מרגש. אגב, ברוב המקומות האלה ניתן להזמין חדר לפי מספר האנשים, כך שאין לכם שום מניעה להזמין גם את הסבא והסבתא, שגם הם ייהנו מהזיופים שלכם ואולי גם יתרמו כמה משלהם. 

חדרי בריחה וחדרי פחד

אם רוב הילדים שלכם גדולים – או כולם – לכו איתם לחדר בריחה. זהו בילוי המשלב גם מאמץ מוחי (ניסיון לפתור את החידות), גם הנאה רבה וגם לכידות משפחתית, פיזית ורגשית. משפחות רבות עשו לעצמן הרגל של ביקור בחדר בריחה פעם בחודש או פעם בחודשיים, וכולם מחכים לזה בכיליון עיניים. מאחר והבילוי בחדר הבריחה הוא יחסית קצר, ניתן לעצור אחר כך במסעדה ולסיים את היום עם ארוחה טובה, או סתם גלידה כייפית שכולם אוהבים. אגב, קיימים גם חדרי בריחה המיועדים לילדים קטנים יותר, שווה לבדוק. גם חדרי פחד הם להיט בקרב משפחות: נכנסים למסלול חשוך ביותר, שם מפחידים אותך בצרחות מבעיתות, שלדים, תמונות מזעזעות ועוד. נשמע כיף? האמת שזה ממש ממש כיף, תלוי כמובן בגיל הילדים ובאופי שלהם. כבילוי משפחתי, זה להיט.

נסיעה לטיולים ארוכים בשבתות 

אם גם אתם עובדים קשה כל השבוע ומחכים רק לששי שבת, מגיע לכם להצטייד ברכב משפחתי שיכיל את כל בני משפחתכם ויסיע אתכם באופן בטוח ומהנה ברחבי הארץ. מחקרים מהשנים האחרונות מראים, שמה שאנחנו זוכרים מהילדות שלנו זה בעיקר הטיולים המשפחתיים. לא מה שקנו לנו, לא מה שעשו בשבילנו. טיול משפחתי של שבת לא חייב להיות אפילו ארוך במיוחד, או מאתגר: משפחות רבות נוהגות לנסוע למקומות יחסית קרובים לביתן, עם צידנית וארוחת בוקר או צהריים, לבלות את היום באיזה פארק נעים עם מתקנים ושבילי הליכה, ולחזור הביתה. רכב משפחתי בטיחותי ומתקדם יכול לסייע גם באווירה נעימה בזמן הנסיעה, במיוחד עם ילדים הרגילים לטילטולים של כביש. המציאו משחקי נסיעה, שירים וחידונים, ותיהנו גם מהנסיעה עצמה. 


מודעות אחרונות שפורסמו באתר

בואו נשמור יחד על יער טבעון

בואו נשמור יחד על יער טבעון 🌳🌳🌳https://youtu.be/6SXpPCAAhfc שבת פעילה בתאריך 10.2.24 10:00-13:00

אגן הפרא - ריקוד בטן שבטי ואימפרוביזציה

מפגשי ריקוד בטן שבטי ואימפרוביזציה לנשים בימי שישי בקיבוץ הזורע