טיפים לבחירת חול לחתול

החתול הוא חיה הנחשבת לנקיה מטבעה. הוא יודע לעשות את צרכיו בחול ולכסות אותם לאחר מכן. דבר זה נכון לחתולים מבוייתים, אך גם לחתולי רחוב. חתול רחוב יבחר לעשות את צרכיו במקום בו הוא יכול לחפור גומה ולכסות עליה לאחר מכן. כדי לאפשר לחתול להיות נקי ולהתנהג באופן הטבעי לו, יש לדאוג לתנאים מספקים – ארגז נוח ומרווח (סגור או פתוח לבחירתכם) וגם למצע מתאים. יש כמה סוגי חול המשמשים כמצע לחתול - איך בוחרים את החול הטוב ביותר? הנה כמה סוגים לבחירתכם.


הקווים המנחים

ההנחות הראשוניות שצריכות להיות לנו בטרם ניגש לבחירת המצע, הן בעיקר רמת הספיגה. ככל שהחול שנבחר נחשב לסופג טוב יותר את הצרכים, כך הוא יהיה איכותי יותר. פרמטרים נוספים הם מידת הריחניות שלו והאם הוא נחשב לידידותי לסביבה.

 

חול פשוט

לחול הפשוט מראה של אבנים קטנות. היתרון המובהק של החול הפשוט הוא שניתן למצוא אותו כמעט בכל סופר. הוא זמין ונגיש בגדלים שונים ונחשב לזול במיוחד. החסרונות המובהקים שלו הם שהוא לא מנטרל ריחות כלל, מה שגורר אחריו צורך בתחלופה יחסית גבוהה.

 

חול מתגבש

חול מתגבש לחתולים מיוצר בצורה כזו שהגרגרים מתגבשים סביב השתן ויוצרים גוש. היתרון המשמעותי בסוג החול הזה הוא הקלות שבה ניתן לנקות את הארגז. מוציאים רק את הגוש המלוכלך – שאר החול נותר נקי, ללא ריחות לא נעימים. לאחר כמה נקיונות כאלו, באופן טבעי כמות החול תפחת – אז יש צורך להוסיף חול בהתאם לכמות הראשונית שהייתה. יש גם חול מתגבש לחתולים המגיע בכמה סוגי ריחות לבחירתכם, ויש כאלו המשולבים עם חול קריסטל (עליו נרחיב בהמשך).


חול מתגבש אקולוגי

ישנו סוג נוסף של חול מתגבש, המבוסס על עיבוד של תירס. הוא נחשב לסופג ריחות ברמה גבוהה מאוד, מתנהג בדומה לחול המתגבש הסטנדרטי ולכן קל מאוד לניקוי אך היתרון המובהק שלו הוא שהוא שומר על איכות הסביבה.

 

חול סופג

החול הסופג, כשמו כן הוא – סופג את השתן. ישנם שלושה סוגים של חול סופג:

1. חול סופג פשוט – מתאים לשימוש עבור חתולים וארגזים שלא נמצאים בתוך הבית ובמקום מאוורר. למעשה מדובר בחצץ שאין לו יכולת לנטרל ריחות והוא לא מתגבש. אם בוחרים בסוג חול זה, חשוב להקפיד על נקיון הארגז ועל החלפת החול לעיתים תכופות.

2. חול קריסטל – מכיוון שמגע הקריסטל לא נוח לכל חתול (קשה להם לחפור בו), כדאי לבדוק, ראשית, האם החתול שלכם מחבב אותו. היתרון של החול הוא שהוא מנטרל ריחות וסופג נוזלים. את החול יש להחליף אחת לשבוע או שבועיים.

3. שבבי עץ – סופגים נוזלים, אותם יש להחליף אחת לשבוע או שבועיים.

כדי להבין מהו סוג החול הטוב ביותר, ישנם כמה פרמטרים שיש לקחת בחשבון: איכות אובייקטיבית, התאמה לחתול שלכם וגם תקציב. אל תתפשרו על חול לא איכותי רק משיקולי תקציב, אחרי הכל, הנוחות של החתול שלכם תלויה בכך. 

מודעות אחרונות שפורסמו באתר

📩בוחרים בטבעון | 27.02📩

ביום הבחירות לרשויות המקומיות טבעון בוחרת ראש מועצה וסיעה ומה עוד? איפה לטייל!

תקשורת שיוצרת הצלחה עסקית

המטרה:  למנף את העסק שלך על ידי הגדלת שורת הרווח באמצעות תקשורת נכונה  להיחשף לכלים מעולם גישור עסקי לניהול תקשורת אפקטיבית עם לקוחות, ספקים ושותפים - למניעת סכסוכים ופתרונות מעשיים בשטח

גבר, איך יוגה יכולה לשנות את החיים שלך?

שיעור יוגה לגברים שיעור ניסיון בחינם יום שני 26/2 7עד 8:30 בבוקר ברחוב יזרעאל 56

אגן הפרא - ריקוד בטן שבטי ואימפרוביזציה

מפגשי ריקוד בטן שבטי ואימפרוביזציה לנשים בימי שישי בקיבוץ הזורע

מסלולים באזור טבעון והסביבה - נחל קישון

נחל הקישון בשיא תפארתו. עם הילדים, עם חברים, עם הכלבים. בנחת.