תפסו לכם את החניה? אל תבזבזו את הזמן והתקינו שומר חניה

את הישראלי המכוער אפשר לפגוש בדי הרבה מקומות. סרטונים שמופצים על בסיס קבוע בפייסבוק שמראים גניבות תיקים וטלפונים סולריים, דרך אלימות מילולית ופיזית שבה אפשר להיתקל כמעט בכל פינת רחוב ובטח שמהדורות החדשות.

אחד המקומות שפוגשים את הישראלי החוצפן על בסיס כמעט יום יומי היא החניה.
יוסי שיטרית מקרית עמל סיפר לנו: "חזרתי בערב מותש ורעב מיום עבודה, ממהר בטרוף להספיק להשכיב את הילדים לפני שהם הולכים לישון. איך שאני בא להחנות את הרכב אני קולט שפעם שלישית החודש שמישהו תופס לי את החניה הפרטית שלי. חשבתי שאני מתפוצץ. הייתי חייב להתחיל לחפש במקום זה חניה ברחוב. כל זה לקח איזה עשרים דקות, פספסתי את המפגש עם הילדים ואשתי הייתה מה זה עצבנית. עד עכשיו אין לי מושג מי זה. כל פעם רכב אחר ואין לי מה לעשות."

מה אומר החוק?

יוסי לא לבד, למעשה בעלי החניות הפרטיות בארץ, ששילמו במיטב כספם על הזכות להחנות את רכבם בפיסת נדל"ן שרשומה על שמם בטאבו, אינם יכולים לעשות הרבה בנידון כאשר הם מוצאים רכב אחר שפולש לחניה הפרטית שלהם.

עד לא מזמן אם הייתם פונים למשטרה בתלונה על פלישת רכב לחניה הפרטית שלכם, המשטרה ככל הנראה הייתה מתעלמת מתלונתכם כליל, בטענה כי היא אינה רשאית לטפל בה או שבמקרה הטוב ייתנו לכם את זהות בעל הרכב ואת מספר הטלפון שלו. לאחרונה נערכו דיונים בוועדת הכלכלה בכנסת שנועדו לאפשר למשטרה לאכוף רכבים שחונים במקומות פרטים שלא ברשות. נתון שעלה בשיחות הועדה מציג כי כ- 20% מהשיחות שמופנות למוקד 100 עוסקות בתלונות על פלישה למקומות חניה פרטיים, מה שיכול להעיד על היקף התופעה. יש לציין כי כעת עדיין אין ענישה מוסדרת בחוק כמו הטלת קנס לדוגמא על מי שמחנה במקום פרטי שלא ברשות. היועצת המשפטית של מרכז השלטון המקומי התנגדה נחרצות לחייב את הרשויות המקומיות לאכוף באמצעות הפקחים העירוניים אחר חניה במקומות פרטיים. לטענתה כל רשות מקומית צריכה לחוקק לעצמה חוקי עזר מקומיים ולהחליט האם היא רוצה לעסוק בכך.

מה עושים בינתיים?

עד שיוכרעו הסוגיות לגורמים המטפלים בפולשי החניות ליוסי שטרית ושאר בעלי החניות הפרטיות שמתמודדים עם פולשים, מומלץ להיעזר באמצעים שישמרו לו על החניה.

שומר חניה מכאני מברזל לשמירת מקום החניה הפרטי. עלות שומר חניה הינה כ- 300-600 שקלים בלבד ויעילותו גבוהה. מחסום חניה שמוצב בחזית החניה ימנע באופן פיזי מרכבים להיכנס לחנייתכם הפרטית.

שער חניה בכניסה לחניון: מחסום זרוע חשמלי או כל שער אחר בכניסה לחניון, יאפשר כניסה רק של בעלי הרשאה לכניסה לחניון באמצעות שלט או חיוג מהטלפון הנייד. עלות מחסום זרוע יכולה לנוע בין 4,500 – 15,000 ₪.

כאמור עד שנציגינו בכנסת יגיעו לכדי הסכמה (וליישומה) יותר פשוט נכון להיום לדאוג לעצמנו.

מודעות אחרונות שפורסמו באתר

הרצאה בנושא נגישות ומיגון לבית

קבלת כלים ופתרונות פרקטיים לנגישות ומיגון ביתכם.

מעגל שירה מקודשת וקבלת שבת

שירה וניגונים עם אסי רוז . החזקה והנחייה עמית אבני

מתי לאחרונה צחקת צחוק בריא ומשחרר?

נועה בן ארי כמה היינו מעריכים עכשיו שעה של צחוק וקלילות! סדנת "המאווררת" היא בדיוק הזדמנות כזו. כמו שנת צהריים מפנקת באמצע יום עבודה, כמו מסאז' טוב או קפה עם חברה טובה.

תקשורת שיוצרת הצלחה עסקית

המטרה:  למנף את העסק שלך על ידי הגדלת שורת הרווח באמצעות תקשורת נכונה  להיחשף לכלים מעולם גישור עסקי לניהול תקשורת אפקטיבית עם לקוחות, ספקים ושותפים - למניעת סכסוכים ופתרונות מעשיים בשטח

סדנת נרות

סדנת נרות ריחניים משעוות סויה .

גבר, איך יוגה יכולה לשנות את החיים שלך?

שיעור יוגה לגברים שיעור ניסיון בחינם יום שני 26/2 7עד 8:30 בבוקר ברחוב יזרעאל 56