אירועי תרבות בקריית טבעון

התרבות של קריית טבעון היא תרבות מקומית וייחודית. מקומית וייחודית הכוונה שתושבים רבים יוצרים תרבות בסגנונות שונים. למשל, בקריה ישנם הופעות מחול וריקוד, תיאטרון, הופעות מוזיקה, הרצאות, סיורים מודרכים ועוד. במילים אחרות, מבחינת תרבות, לטבעון מה יש להציע.


האמת היא שיש לא מעט אירועי תרבות בקריית טבעון. הסיבה לכך היא בעובדה שאחת מאבני היסוד של קריית טבעון היא עידוד יצירתיות, מבע ומקוריות המתבטאים בחינוך לתרבות. בטבעון, מעודדים ילדים למצוא תשוקה, כישרון או תחביב ולפתח אותו כמה שיותר.
בגלל הרצון הזה לעודד יצירתיות, ישנן מסגרות חברתיות רבות בקריה שתכליתן היא לעודד ולפתח את הכישרונות הצעירים. לדוגמה, בקריה יש בית ספר למחול, קונסרבטוריון, חוגי אומנות הבמה, אומנות פלסטית, מועדוני ספורט ועוד.
כל מסגרת שכזו מארגנת מדי שנה ושנה אירועי שיא בהם ההורים, חברים ותושבי טבעון מוזמנים לצפות במופע שהילדים יצרו. למשל, בכל שנה בוגרי המגמה לתיאטרון באורט טבעון וכמו כן התלמידים של הבית הספר האנתרופוסופי מעלים פרויקט באומנות הבמה.  
אירוע אומנות הבמה נחשב לאירוע תרבות לכל דבר, ורבים מאנשי טבעון באים ליהנות ממנו. מופעי אומנויות הבמה של תלמידי תיאטרון בקריית טבעון הם רק חלק מאירועים בקריית טבעון שמומלץ לבקר בהם. באופן דומה יש הופעות מחול, הופעות מוזיקה, משחקי כדורעף, כדורסל ועוד.

בקריית טבעון תרבות היא לא מילה גסה

אירועי הבוגרים הם רק חלק אחד מתרבות קריית טבעון. וחלק זה הוא חלק משמעותי. אולם בנוסף לזאת, יש אירועי תרבות נוספים. אחד מהמקומות המעודדים ביותר אירועי תרבות בקריית טבעון הוא הספרייה ומרכז ההנצחה בית יד לבנים. 
במקום זה נערכות הרצאות וערבים פתוחים בהם מתקיימות הרצאות מרתקות בנושאים שונים. הרצאות אלו יכולות להיות של סופרים שמרצים על יצירות המופת שלהם,  או חוקרים, מדענים וכדומה שמרצים על המחקר שערכו ומציגים את תוצריו. כמו כן במבנה הספרייה קיימת גלריה בה מוצג מיטב היצירות של אמנים ויוצרים שונים מקריית טבעון ומחוץ לה. כל תערוכה היא בעלת נושא שונה ומציגה סגנון אומנות אחר.
מקום אחר תרבותי לא פחות, הוא אולם הקולנוע בקריית טבעון. אולם זה נקרא אולם זהר. אולם זהר הוא אחד מהמקומות שמסמלים את הקהילתיות של קריית טבעון וכמו כן את הייחוד שלה. חוץ מהיותו אולם קולנוע המציג סרטי איכות, בנוסף לסרטים פופולאריים, במקום גם מוצגות הצגות תיאטרון, הופעות סטנד-אפ, הצגות ילדים ועוד. בנוסף לזאת, בקולנוע זוהר נערכים טקסים קהילתיים, מפגשים ציבוריים ועוד אירועים בקריית טבעון.
לסיכומו של עניין, תרבות קריית טבעון היא תרבות ענפה ומגוונת המורכבת מאירועי תרבות קהילתיים, הרצאות, גלריות לאומנות, סרטי קולנוע, אירועים פרטיים ועוד. כל המגוון והייחוד מראים שאכן קריית טבעון היא קריה שדוגלת בתרבות מקומית, עידוד יצירתיות, הרחבת אופקים ועוד.

מודעות אחרונות שפורסמו באתר

כיוונון אנרגטי בעקבות ליקוי החמה סדנת מעברים קסומים וטרנסהילינג

סדנת מעברים קסומים וטרנסהילינג שישי 12/4/24 12:30 - 15:30 אולם תנועה, בית יסמין, שער העמקים יהושע מתרגל כוונה, רפואה סינית מ-1989, טרנסהילינג מ-1991, מעברים קסומים מ-1998. בסדנא נתרגל השקטה של הראש כדי להגיע למצב טרנס המאפשר שקט, הרפיה וריפוי. הסדנא תכלול התמתחויות, מתיחות, תרגילי תשומת לב, השרשה, מעברים קסומים, כניסה ויציאה מטרנס. עלות - 150 - מפונים וחיילים - 10 בלבד נא לאשר השתתפות בהקדם! תודה ולהתראות יהושע שלן 0507111856

שיעורי יוגה ופילאטיס

7 ימים בשבוע כולל שישי שבת שיעורי יוגה ופילאטיס מזרן המתאימים לכולם

טיולים מזמרים בליווי גיטרה ושירונים - ד"ר איתי פלאות, מורה דרך מורשה

טיול מזמר בנימינה אהוד מנור אריק איינשטיין נעמי שמר רחל המשוררת על גבעות שייח אבריק

בואו נשמור יחד על יער טבעון

בואו נשמור יחד על יער טבעון 🌳🌳🌳https://youtu.be/6SXpPCAAhfc שבת פעילה בתאריך 10.2.24 10:00-13:00

סדנת נרות

סדנת נרות ריחניים משעוות סויה .

הרשמו לקבלת עידכונים ומבצעים למייל