חג הביכורים המשפחתי

החודש נחגוג את אחד משלושת הרגלים - שבועות. חג הביכורים

זהו אחד משלושת הרגלים בהם אנו בחופש, ובעידן שלנו, זה אומר שיש רגע אתנחתא מהעבודה וזמן להיות יחד.

בקיבוצים נוהגים בשבועות, לשמוח עם התבואה והכלים החקלאיים, כמו גם שאר ההישגים הכלכליים, אך בעיקר השמחה היא על התינוקות החדשים שהגיעו לעולם בשנה האחרונה.

 

מדוע אני מזכיר זאת, כי חשוב כל הזמן לזכור כי אנו כאן למסע אישי וזוגי, שתחליטו היא הבאת הדור הבא לעולם תוך גידולו בדרכי נועם וחכמה.


שבועות הוא חג קצר וניתן בהחלט להתכונן אליו ברמה המשפחתית. הצבע של החג הוא הלבן ואני לוקח את זה לכיוון הניקוי, הטהרה, ההזדככות האישית והזוגית. זה הזמן למשפחה הגרעינית להיות יחד, להבין את העוצמה בזוגיות, במשפחה ומושג בית!!.

 

הבית הוא מקור הכח שלנו, ממנו אנו יוצאים כל יום טעונים אנרגיה, ואליו אנו חוזרים להטען. ככל שנשמור על בית נקי מוויכוחים, מריבות, קנאה וצרות עין, כך הבית שלנו, ה"מטען" של החיים, יוכל להביא אותנו להישגים אישיים טובים יותר. כמו כל מטען, כאשר הכבל תקין עובר ממנו כל הזרם בצורה שוטפת, כאשר הכבל מתחיל להתבלות, לאט לאט עובר פחות ופחות זרם, והמכשיר אינו נטען, (חלק מכם מכיר זאת וודאי מהטלפונים הניידים). כך גם אנחנו בתוך הבית. ככל שאנו עושים עבודה אישית נכונה ומתפתחים ומפתחים את הזוגיות והמשפחה, כך הבית מלא יותר באנרגיות חיוביות ומשמש לנו מטען לחיים. כאשר יש חילוקי דעות שלא נגמרים, מריבות וחוסר כבוד, הבית מאבד מהאנרגיה שלו ואנו יוצאים ממנו כל יום יותר ויותר חלשים, כועסים.

 

בואו ננצל את החג המקסים הזה, לעשות ניקיון אצלנו, ביחסים עם בני הזוג. ביחסים עם הילדים שלנו, חזקו את הבית שלכם בחיוך, אהבה ונתינה, וחייכם יאירו לכם תמיד. חג-שמח.

 
איל שריג  -  052-8345453 
      

 

מודעות אחרונות שפורסמו באתר

הרצאה בנושא נגישות ומיגון לבית

קבלת כלים ופתרונות פרקטיים לנגישות ומיגון ביתכם.

סדנת הכשרה להנחיה עם קלפי האגדה Legend of Life

ארגז כלים להנחיה מהאגדות 120 קלפים מוטיבים גלויים וסמויים, שמאפשרים ליצור תהליכי הנחייה מרתקים, שמאירים את המודע ומעוררים את הלא מודע. רעיון מוביל רעיון מתודולוגיה מודולרית ייחודית, שמאפשרת בקלות, ליצור שפע רעיונות במגוון נושאי תוכן ותחומי עניין. תופתעו לגלות פאזל של אפשרויות, עם צירופים ושילובים מלהיבים

אגן הפרא - ריקוד בטן שבטי ואימפרוביזציה

מפגשי ריקוד בטן שבטי ואימפרוביזציה לנשים בימי שישי בקיבוץ הזורע

כישורי חיים בצמתים משמעותיים - התנהלות כלכלית וכלים מעשיים

קורס שבו נדבר על התנהלות כלכלית נכונה ותכנון מדוייק של הצרכים של כל משתתף ויישומם בפועל. בקורס נעניק ארגז כלים שיאפשר התנהלות אחראית, נבונה ובוגרת בתחום הכספים בשילוב כלים מתחום האימון שיאפשרו תכנון נכון של מסלול החיים.

טיולים מזמרים בליווי גיטרה ושירונים - ד"ר איתי פלאות, מורה דרך מורשה

טיול מזמר בנימינה אהוד מנור אריק איינשטיין נעמי שמר רחל המשוררת על גבעות שייח אבריק