איך להתגרש מבלי לפגוע בילדים?

מתגרשים טריים צריכים להעמיד את הילדים בראש סדר העדיפויות ולנסות הכל כדי לא לפגוע בהם. אבל איך עושים זאת בצורה נכונה ועם מי צריך להתייעץ כדי לדאוג לאינטרסים האישיים של כל אחד מבני הזוג? הנה כמה טיפים חשובים


אירוע הגירושים משנה את הדינאמיקה של התא המשפחתי וצפוי להשפיע ישירות על הילדים. מתגרשים טריים שמתכננים להתחיל את התהליך בקרוב צריכים להעמיד את הילדים בראש סדר העדיפויות, ולעשות הכל על מנת שהאירוע לא יפגע בחיים האישיים, בתחושת הביטחון, בדימוי העצמי ובלימודים שלהם.

 

השאלה היא איך משיגים את המטרה ועדיין עורכים הסכם גירושים שמייצג נאמנה את האינטרסים השונים של כל אחד מהצדדים.


לא מערבים את הילדים – אבל משתפים אותם


קודם כל, אסור לערב את הילדים בסכסוך אבל בהחלט כדאי לספר להם מה עומד לקרות. הורים שמחליטים להתגרש נדרשים להיות קשובים יותר, לתת לילדים זמן לעכל את הבשורה ולאפשר להם להתבטא. הילדים אמנם יכולים להגיב בצורה קיצונית ואפילו פוגענית, אבל אסור להורים לקחת את זה באופן אישי.

 

הקושי העיקרי של הורים מתגרשים הוא לתת את הדעת למצוקות הילדים, בזמן שהם בעצמם נדרשים להתמודד עם שורה ארוכה של בעיות. הטיפ בהקשר הזה הוא לקבל ייעוץ מקצועי ולא להתבייש לבקש עזרה. אפשר לפנות לחברים, קרובים ובני משפחה וגם לאנשי מקצוע עם ניסיון והסמכה. עזרה מקצועית תאפשר לכם לזהות שינויי התנהגות קיצוניים אצל הילדים ולהגיב בזמן.


הסיוע לילדים לאורך תהליך הגירושים מתחיל בבית וממשיך גם בגן, בבית הספר או בכל מסגרת שבה הילד נמצא. יש לעדכן את מחנכת הכיתה לגבי הגירושים ולערב גורם חינוכי נוסף שיכול לעקוב אחר התנהגות הילדים כאשר אתם לא נמצאים. בנוסף, באותה הזדמנות תוכלו לקבל עדכון ומעקב בדבר התנהגות חריגה של הילד.


הכניסו הכל להסכם


תאמו עמדות עם בני הזוג בנוגע להחלטות שקשורות בילדים. אם קשה לכם לעשות זאת בגלל משקעים אישיים, ניתן להתייעץ עם עורך או עורכת דין לענייני משפחה. הקפידו לגבות הכל בתוך הסכם גירושים קביל בבית משפט והתייחסו בין היתר לסוג החינוך שהילדים יקבלו, למנגנון ליישוב מחלוקות בעתיד ועוד. כמו כן, הימנעו לחלוטין מהשמצות הדדיות באוזני הילדים. זכרו שהם חייבים להמשיך להרגיש ביטחון ושאין סיבה שהם יסבלו מסיום מערכת היחסים.


הטעות הנפוצה של רוב ההורים היא לנסות לפנק את הילד וכביכול לפצות אותם על הגירושים. לא מומלץ לעשות זאת, כי בסופו של דבר זה פוגע בילדים ומערער עוד יותר את תפיסת העולם שאליה הם רגילים. אפשר כמובן לפרגן לילדים עם זמן איכות משותף ועם פעילויות יצירתיות, אבל לא צריך להגזים.


התאזרו בסבלנות וקחו נשימה ארוכה לפני שאתם מתחילים את הגירושים. זה ייקח זמן אבל בסופו של דבר ישרת את כולם.

מודעות אחרונות שפורסמו באתר

נילי קרן השקעות נדל"ן

חפשו את הכתבה השלישית בסדרה

רחל ברוך ממליצה : תחנת הקמח שער העמקים

טחנת הקמח קמה היא מרכז רב-תחומי ובין קהילתי לקידום יוזמות חדשניות בתחומי החינוך, התרבות, המלאכה, האקולוגיה, המדע, האירוח וההתפתחות האישית. המקום מחבר בין אינדיבידואלים, קבוצות וקהילות ויוצר בית עצמאי לתרבות אזרחית אלטרנטיבית בצפון שמאפשר במה למוזיקאים, אמנים ורקדנים להביא תרבות איכותית לעמק

כיוונון אנרגטי בעקבות ליקוי החמה סדנת מעברים קסומים וטרנסהילינג

סדנת מעברים קסומים וטרנסהילינג שישי 12/4/24 12:30 - 15:30 אולם תנועה, בית יסמין, שער העמקים יהושע מתרגל כוונה, רפואה סינית מ-1989, טרנסהילינג מ-1991, מעברים קסומים מ-1998. בסדנא נתרגל השקטה של הראש כדי להגיע למצב טרנס המאפשר שקט, הרפיה וריפוי. הסדנא תכלול התמתחויות, מתיחות, תרגילי תשומת לב, השרשה, מעברים קסומים, כניסה ויציאה מטרנס. עלות - 150 - מפונים וחיילים - 10 בלבד נא לאשר השתתפות בהקדם! תודה ולהתראות יהושע שלן 0507111856

חמ"ל טבעון מרחיבים מעגלי התנדבות

מוזמנים ומוזמנות להתנדב ולהצטרף אלינו כדי לתת מענה לחיילים

הרשמו לקבלת עידכונים ומבצעים למייל